Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний медичний університет
Трищук Надія Михайлівна
УДК 616.12-008.331.1+616.12-005.4]-07:611.018.74
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Власенко Михайло Антонович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії та нефрології
Офіційні опоненти : доктор медичних наук, професор
Кравчун Павло Григорович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії
доктор медичних наук, професор
Ніконов Вадим Володимирович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри швидкої та невідкладної допомоги
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад.М.Д.Стражеска АМН України м. Київ, відділ гіпертонічної хвороби
Захист відбудеться „23” квітня 2004р. о 13.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Хар-ків, пр. Леніна, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий „23” березня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Л.І.Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби серцево-судинної системи є однією з основних причин захворюваності та смертності у розвинутих країнах [Арабидзе Г.Г., Белоусов Ю.Б., Карпов Ю.А., 1999; Fagard R.H., Van den Enden M., Leeman M., Warling X., 2002; Wang X.Q., Vaziri D.N., 1999]. Більшість серцево-судинних захворювань пов'язано з появою судинної дисфункції у церебральній, коронарній, нирковій та периферійній циркуляції, особливістю якої є тимчасова і/або постійна вазоконстрикція, як одна із найбільш важливих характерних ознак цих хронічних серцево-судинних захворювань: артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця та хронічної серцевої недостатності [Taddei S., Virdis A., Ghiadoni L., Salvetti A., 1998; Первый доклад экспертов Научного общества по изучению артериальной гипертонии Всероссийского научного общества кардиологов и Межведомственного совета по сердечно–сосудистым заболеваниям (ДАГ 1), 2000]. При всіх указаних захворюваннях та клінічних синдромах, які спостерігаються при цьому, механізми підвищеної вазоконстрикції артеріального сектору кровообігу, в тому числі і резистивних судин, все ще мало з'ясовані.
Дослідження патогенезу хронічних захворювань серця та судин, які супроводжуються вазоконстрикцією впродовж тривалого часу асоціюються з гіпертрофією та порушенням скоротливості міокарда і гіпертрофією судинної стінки за рахунок підвищеної проліферації гладком'язових клітин артеріол [Kjeldsen S.E., Dahlof B.,Devereux R.B. et al., 2002; Elkayam U., Khan S., Mehboob A., Ahsan N.,2002; Kaplan N.M.,2003]. У більш ранішніх роботах вивчалися механізми гіпертрофії міокарда і артеріол, патофізіологічна роль клітинних та гуморальних механізмів в системі судинної стінки [Allison A., Brown., Frank B.H.,2001; Myers M., Asmar R., Leenen F., 2000]. З'ясовано, що ендотелій відіграє вирішальну роль в регуляції судинної стінки при фізіологічних та патологічних станах. Ендотелій є найбільш важливою структурою в комунікації між кровоплином та судинною стінкою з гладком'язовими клітинами та матріксними білками [Reaven G., 2002].
Окрім своєї ролі в регуляції взаємодії судинної стінки з клітинами крові ендотелій виконує важливу інкреторну функцію [Ding, Y., Vaziri N.D., 2000]. Ендотеліальні клітини, звільняючи біологічно активні речовини у кровотік та судинну стінку, чинять пароендокринні та системні фармакодинамічні ефекти. Особливо важлива для фізіологічної функції судинної стінки і регуляції тонусу судин вазотонічна і вазорелаксуюча функція ендотеліальних клітин [Fukai T.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОТЕЛІЮ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ТА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок