Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення історіософського світобачення майбутнього педагога

Становлення історіософського світобачення майбутнього педагога

Назва:
Становлення історіософського світобачення майбутнього педагога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія педагогічних наук України
Інститут вищої освіти
Гамрецька Галина Степанівна
УДК 101.1: 371.13 (043)

Становлення історіософського світобачення
майбутнього педагога
 
спеціальність 09.00.10 ? філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Київ ? 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі змісту, філософії та прогнозування вищої освіти Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Предборська Ірина Михайлівна,
Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Кушерець Василь Іванович,
товариство “Знання” України, голова правління;
кандидат філософських наук, доцент
Кочубей Наталія Василівна,
Сумський державний педагогічний університет, доцент
кафедри філософії та соціології.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться “27” січня 2005 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України ( 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий “23” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що за умов сучасних соціокультурних трансформацій стає гострішою потреба особистості в усвідомленні глибокого зв’язку між людиною та історією, що, в свою чергу, зумовлює необхідність врахування ролі досвіду минулого в культурному бутті сучасності. Перед загрозою глобальних проблем виникає нагальна потреба у трансформації світовідчуття сучасної людини в напрямку від “літописця світового духу” до творця історичного самостановлення людства. В епоху історичних зламів значно зростає роль особистості. І чим важливіші завдання вирішує суспільство на певному етапі його історичного шляху, тим наполегливіше з’являється потреба в особистостях, спроможних нести відповідальність за зроблений вибір. Для сучасного українського суспільства, яке зазнало тоталітарних викривлень суб’єкта, ситуація ускладнюється тим, що за умов його системної трансформації проблематичним стає питання про здатність молодшого покоління знаходити відповіді на проблеми ХХІ століття.
Друга обставина, яка актуалізує обрану тему стосується практики підготовки педагога сучасного українського суспільства. З огляду на те, що вчителі утворюють важливу соціальну групу інтелігенції, котра здатна безпосередньо істотно впливати не тільки на соціалізацію учнів (мікрорівень), а й на розвиток спільноти загалом (макрорівень), актуалізується проблема підготовки педагога, спроможного визначитись у мінливому світі, що втратив ціннісні орієнтири та особистісні виміри, готового нести подвійну відповідальність за дитину та соціальне життя. Зазначена обставина зумовлює орієнтацію моделі освітньої системи на формування у майбутнього вчителя почуття власної відповідальності перед суспільством та історією, здатності до пошуку відповідей на запитання долі.
Важливе місце у пошуках світоглядних орієнтирів сучасної людини належить історичній освіті, що, в свою чергу, позначило проблему пошуку шляхів її переорієнтації на нову стратегію та нові методології пізнання історичного буття. Суспільство, спираючись на історичний досвід, формує нові цінності, нові орієнтири, адекватні новим історичним умовам, а історична освіта має донести їх до кожної людини у прийнятній, зрозумілій формі. Тому значною мірою актуальність роботи зумовлюється потребою у виробленні нових методологічних підходів до трансляції наукових знань про минуле через освіту.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Література за темою дослідження охоплює широке коло філософських та педагогічних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Становлення історіософського світобачення майбутнього педагога

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок