Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні

Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні

Назва:
Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
Комих Наталія Григорівна
УДК 316.334.23.
Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Городяненко Віктор Георгійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри теорії та історії соціології.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук,
кандидат економічних наук, доцент
Чернецький Юрій Олександрович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач-професор кафедри міжнародної економіки.
кандидат соціологічних наук, доцент
Дворцова Олена Борисівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри соціології та політології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України (м. Київ)
відділ економічної соціології
Захист відбудеться “21”лютого 2006 р. о 13.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077,
м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “11” січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. Шеремет
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На сучасному етапі економічних реформ і становлення ринкових відносин в Україні науковий та практичний інтерес до підприємництва невпинно зростає. В умовах радикальних економічних перетворень особливої важливості набуває формування творчої ініціативної поведінки індивіда; реалізація підприємницького потенціалу як в економічній, так і в соціальній сфері суспільства; відтворення підприємницької субкультури; становлення та розширення системи підготовки вітчизняних підприємців. Саме підприємництво є елементом економіки, який завдяки своїй інноваційній специфіці, здатний вивести її на більш цивілізований рівень. Останнім часом не припиняються дискусії про мале підприємництво, як одну з найбільш ефективних форм підприємництва, що сприяє успішному розвитку української економіки. Світовий досвід держав з ринковою економікою показує, що в країнах, де є великі підприємства і корпорації, значна частка валового продукту створюється великою кількістю малих підприємств. Вони є не тільки гарантами гнучкості і динамічності економіки, потужним засобом постійного коректування і збереження структури виробництва, що задовольняє потреби населення в роботі, заробітній платні, соціальних послугах, але й тією сферою, яка дає можливість державі вирішувати соціальні проблеми, а громадянам ? самореалізуватися на особистому рівні. Але на шляху розвитку підприємництва виникає низка гострих проблем як економічного, політичного, так і соціокультурного характеру. Незважаючи на те що підприємництво є економічним явищем, в умовах сьогодення аналіз його розвитку неможливо здійснити без урахування соціокультурного контексту.
Ступінь гостроти проблеми, яка досліджується, з одного боку, обумовлений тим, що економічні перетворення, політика економічних і державних структур актуалізують потребу в розвитку малого підприємництва в Україні як основи економічної стабільності, безпеки і підвищення добробуту населення. З іншого боку, існують значні перешкоди соціально-економічного, соціально-політичного, соціокультурного характеру, що супроводжують розвиток малих форм підприємницької активності, наявність яких свідчить про стан кризи малого підприємництва в Україні. У ситуації, що склалася, дослідження даної проблеми неможливе без аналізу соціокультурного контекст розвитку підприємницької активності в соціумі, який включає як об’єктивний, так і суб’єктивний рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок