Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ

ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ / сторінка 2

Назва:
ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В цій моделі вважається, що біля вершин тріщини береги контактують. Вона є більш складною, але дозволяє усунути недолік, пов’язаний з наявністю осцилюючої особливості біля вершини тріщини. Контактна модель досліджувалася в роботах Антипова Ю. В., Кіта Г. С., Лободи В. В., Мартиняка Р. М., Острика В. І., Симонова І. В., Смирнова С. О., Улітка А. Ф., Comninou М, Dundurs J., GautesenHerrmann К. Р., Mai Y. W., QinH. та інших.
Внутрішні міжфазні тріщини вивчені на даний час досить повно як в класичній постановці, так і з врахуванням контакту берегів. У той же час міжфазні тріщини, що виходять на край тіла, досить часто зустрічаються на практиці, але їх дослідженню присвячено значно менше уваги ніж внутрішнім тріщинам. Тут слід назвати роботи Острика В. І. та Улітка А.Ф., RiceJ. R. і Sih G. C., Erdogan F., де в рамках різних моделей аналізується напівнескінчена тріщина між двома ізотропними матеріалами. Слід зауважити, що якщо розмір тіла набагато більший характерного розміру області навантаження та її відстані до вершини крайової тріщини, то ефекти, які мають місце в околі вершин тріщини будуть співпадати з тими, які мають місце для випадку, коли границі тіла прямують до нескінченності. Тому в подальшому області для тіл з тріщинами будемо вважати нескінченими, а тріщини, що виходять на відповідний віддалений край тіла, коротко називати зовнішніми. Оскільки, як уже відзначалось, такі тріщини недостатньо вивчені навіть в рамках класичної моделі, то їх дослідження для анізотропних та п’єзоелектричних матеріалів є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилась згідно з індивідуальним планом підготовки аспіранта кафедри теоретичної та прикладної механіки Дніпропетровського національного університету та в межах науково дослідницьких тем: 06-168-00 “Аналіз незворотних процесів деформування та розробка методів розв’язку основних та змішаних задач теорії пружності, пластичності, стійкості та руйнування для однорідних та кусково-однорідних тіл”, номер державної реєстрації № V005240, 2000–2002 рр.; 7-062-03 "Дослідження проблем міцності, стійкості та руйнування кусково-однорідних ізотропних, анізотропних та п’єзоелектричних тіл з міжфазними дефектами", номер державної реєстрації № U000578, 2003–2005 рр.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розвиток аналітичних методів та розв’язок плоских задач для зовнішніх міжфазних тріщин з зонами контакту під дією термомеханічного навантаження в анізотропному біматеріалі, а також дослідження зовнішньої електро-проникної та електроізольованої тріщини в п’єзоелектричному біматеріалі в полі електромеханічного навантаження.
Для досягнення сформульованої мети було поставлено та вирішено наступні задачі:
- побудувати представлення компонент напружено-деформівного та електричного стану через кусково-голоморфні вектор-функції, які були б зручними для дослідження зовнішніх міжфазних тріщин в анізотропних та п’єзоелектричних біматеріалах;
- сформулювати на основі цих представлень задачі лінійного спряження, що відповідають класичній та контактній моделям зовнішньої міжфазної тріщини;
- побудувати аналітичні розв’язки вказаних задач;
- провести чисельну реалізацію одержаних розв’язків з метою встановлення нових особливостей деформування зовнішніх міжфазних тріщин в анізотропних та п’єзоелектричних біматеріалах;
Об’єктом дослідження в роботі є кусково-однорідні анізотропні та п’єзоелектричні тіла з зовнішніми міжфазними тріщинами, зокрема такими, що мають зони контакту в околі їх вершин.
Предметом дослідження є розробка методів розрахунку і дослідження особливостей НДС в околі вершин зовнішніх міжфазних тріщин з врахуванням контакту їх берегів.
Методи дослідження. Першою складовою методики дослідження є побудова представлень компонент напружено-деформівного та електричного стану через кусково-голоморфні вектор-функції. Наступна складова базується на формулюванні та побудові точних аналітичних розв’язків задач лінійного спряження для різних моделей зовнішньої міжфазної тріщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок