Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ

ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ / сторінка 4

Назва:
ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Особисто О. С. Філіповій належать такі розглянуті в дисертаційній роботі і публікаціях наукові результати:
- побудова представлень механічних [1] та електромеханічних [3, ] характеристик через кусково-голоморфні вектор-функції;
- зведення класичної та контактної моделей для зовнішньої міжфазної тріщини в анізотропному біматеріалі під дією зосереджених сил [1] та температурного поля [2], а також для електро-проникної [3] та електроізольованої [4] тріщин в п’єзоелектричному біматеріалі до задач лінійного спряження та розв’язок цих задач;
- виведення трансцендентних рівнянь для визначення довжин зон контакту та явних виразів для коефіцієнтів інтенсивності напружень [1-4, 6];
- чисельний аналіз одержаних аналітичних розв'язків та інтерпретація одержаних результатів [1-4, 6, 7];
- побудова скінчено-елементного розв’язку для крайової міжфазної тріщини з зоною контакту та його порівняння з аналітичними результатами [5].
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних джерел. Вона містить 136 сторінок машинопис-ного тексту, 26 ілюстрацій, 26 таблиць, налічує 113 літературних джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступній частині обґрунтовано актуальність роботи як з теоретичної, так і з практичної точок зору, а також подано стислу характеристику дисертаційної роботи.
У першому розділі приводиться огляд літератури, присвяченої дослідженню міжфазних тріщин з відкритими берегами та з зоною їх контакту, котрі розташовані на лінії поділу двох різнорідних ізотропних, анізотропних чи п’єзоелектричних матеріалів.
Далі розглянуто анізотропний біматеріальний простір зі змішаними умовами в площині поділу матеріалів . Вважаючи, що всі компоненти НДС не залежать від координати одержано наступні представлення компонент НДС через кусково-голоморфні вектор-функції:
, (1)
де – вектор-функція комплексної змінної , яка аналітична у кожній півплощині, включаючи зчеплені ділянки інтерфейсу;, , – біматеріальна матриця, що визначається пружними характеристиками півпросторів, – означає стрибок функції при переході через інтерфейс.
Вводячи нову вектор-функцію де символ з рискою означає комплексне спряження, одержуємо такі представлення для компонент НДС:
, (2)
де. Очевидно, що функція аналітична у кожній півплощині, а також на тих відкритих ділянках лінії поділу матеріалів, на яких навантаження відсутні. Слід також відзначити, що співвідношення (1) і (2) забезпечують неперервність напружень при переході через інтерфейс. Ці співвідношення зручні для формулювання задач лінійного спряження при конкретних умовах на інтерфейсі.
Далі розглядаються крайові міжфазні тріщини в анізотропному біматеріалі (рис. 1). Вважається, що розмір тіла набагато більший, ніж довжина ділянки зчеплення і величини та . Тоді ефекти, які мають місце в околі вершин тріщин будуть співпадати з тими, які мають місце для випадку, коли границі тіла прямують до нескінченності. Тому в подальшому будемо вважати тіла нескінченними. Крім того, якщо значно менше ніж довжина зони зчеплення , то вплив лівої тріщини та її навантаження на ефекти, що виникають в околі вершини правої, буде незначним. Тому в подальшому будемо звертати основну увагу на праву тріщину і при її дослідженні враховувати лише навантаження на неї. При необхідності аналогічний аналіз може бути проведений і для лівої тріщини.
Спочатку поставлена задача розв’язується в класичній постановці. Тобто вважається, що два ортотропних півпростори зчеплені на ділянці , , а на іншій частині інтерфейсу , та , мають місце дві тріщини (рис. 1). Вважається також, що в точці , берегів правої тріщини діють зосереджені сили , які не змінюються вздовж координати . Тоді має місце плоска деформація в площині і у векторах і, а також у відповідних матрицях можна враховувати тільки дві перші компоненти. Умови на інтерфейсі мають вигляд:
, , , , , (3)
, ,. (4)
Виходячи з (2), можна записати:
(5)
Комбінуючи співвідношення (5), одержуємо:
, , (6)
де, , , , , , , , , , – компоненти матриці , – дійсні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЛОСКІ ЗАДАЧІ ДЛЯ СКЛАДЕНИХ АНІЗОТРОПНИХ ТА П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ТІЛ З ЗОВНІШНІМИ МІЖФАЗНИМИ ТРІЩИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок