Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (соціально-філософський аналіз)

ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (соціально-філософський аналіз)

Назва:
ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський університет Повітряних Сил
Імені Івана Кожедуба
КРОТЮК Василь Андрійович
Удк 140.1
ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ
В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, доцент
Панфілов Олександр Юрійович,
Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, професор
Абрамов Володимир Іванович, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Круть Петро Павлович,
Академія внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, начальник кафедри військового навчання і виховання.
Захист відбудеться 12 червня 2008 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, /79.
Автореферат розісланий 10 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є. М. Мануйлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Війна і вирішення завдань забезпечення обороноздатності держави – специфічна сфера людської діяльності, яка вимагає мобілізації і граничної напруги фізичних і духовних сил мільйонів людей. Формування й підтримка відповідного духовного стану суспільства як у мирний час, так і в період воєнного протиборства неможливі без наявності у населення країни, його соціальних груп, збройних сил, військових колективів, конкретної особистості достатнього духовного потенціалу. Характерною рисою сучасного світового розвитку є зміни у військовій діяльності, воєнній політиці, воєнних доктринах, будівництві збройних сил, спричинені масштабними перетвореннями у всіх сферах життя суспільства. Трансформаційні процеси, наявність суперечливих тенденцій в їхньому розвитку не тільки поглибили деструкцію суспільної свідомості, але й утворили своєрідний ідейний вакуум у духовній сфері. У цьому зв’язку питання побудови надійних духовних основ, моралізації суспільного життя, зміцнення духовного потенціалу обороноздатності держави набувають особливого значення, стають однією з головних проблем сучасності.
Актуальність дослідження духовного потенціалу обороноздатності держави в умовах соціокультурних трансформацій зумовлена декількома обставинами.
По-перше, кардинальні зміни воєнно-політичної ситуації у світі, розвиток української державності, потреба вдосконалення її інститутів, осмислення і переосмислення національних інтересів на всіх рівнях соціальної структури суспільства, а також завдання реалізації програми розвитку Збройних Сил України закономірно актуалізують потребу пошуку і визначення ідеологічних і світоглядних орієнтирів духовності українського народу, в тому числі, й духовного потенціалу обороноздатності держави як органічної складової духовного життя українського суспільства.
По-друге, в складних умовах трансформації українського суспільства стрімко девальвуються цінності й якості особистості, що складають основу мотивації трудової діяльності, державної і військової служби: обов’язок, відповідальність, честь, служіння Вітчизні. Процес розмивання системи духовних цінностей суспільства, який переживає українська держава, зумовлює реальні загрози її майбутньому, здатності творити повноцінне демократичне суспільство і захистити свій суверенітет від посягань інших держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ДУХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок