Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обмеження та захист від витоків струму у рудникових електроустановках напругою 1200 В

Обмеження та захист від витоків струму у рудникових електроустановках напругою 1200 В

Назва:
Обмеження та захист від витоків струму у рудникових електроустановках напругою 1200 В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
ВАРЕНИК Євген Олександрович
УДК 621.316.9:621.616.13
Обмеження та захист від витоків струму
у рудникових електроустановках напругою 1200 В
Спеціальність:
05.09.03 - "Електротехнічні комплекси та системи"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі систем електропостачання Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
- академік НАН України, доктор технічних наук, професор Півняк Геннадій
Григорович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки
України (м. Дніпропетровськ), ректор, завідувач кафедри систем електропостачання.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Коптиков Віктор Павлович, Державний Макіївський НДІ з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України, заступник директора з наукової праці;
- кандидат технічних наук, с.н.с. Лікаренко Анатолій Григорович, Криворізький факультет Національної металургійної академії України Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри електромеханічного обладнання заводів.
Провідна установа:
- Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра гірничої електротехніки і автоматики ім. Р.М.Лейбова.
Захист відбудеться "_9_" __грудня__ 2004 р. о 1415_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 по захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, 27, просп. К.Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий "_5_" __листопада__ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07,
канд. техн. наук, доцент А.А. Колб


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Видобуток копалин і їх переробка – галузь гірничої справи, що досягла нині високого технологічного рівня і здійснює істотний вплив на розвиток важкої індустрії й економіки країни в цілому.
Вибухозахищене і рудникове електроустаткування повинне забезпечити безпеку застосування електроенергії і високу надійність у специфічних умовах підземних підприємств гірничодобувних галузей промисловості (шахт, рудників), а також підприємств хімічної, нафтової, газової й інших галузей народного господарства, що мають вибухонебезпечну атмосферу.
Для збільшення потужності і продуктивності гірничих машин і механізмів необхідно підвищувати напругу живлення цих машин. Підприємства вугільної і деяких інших галузей гірничодобувної промисловості перейшли на живлення технологічного устаткування напругою 660 В и в дійсний час проводять роботи з масового переводу систем електропостачання на наступну ступінь напруги – 1140 В.
Підвищення номінальної напруги і застосування складних електронних схем в апаратах захисту привело до необхідності створення і впровадження апаратів, що знижують струми витоку на землю, у тому числі струм через людину, яка опинилася під напругою, і що забезпечують необхідні параметри надійності, точності і чутливості при застосуванні нестабільних елементів, таких як транзистори, реле й ін. Треба було також рішення питань технологічності і підвищення ремонтоздатності апаратів за рахунок такої побудови їхніх схем, при якому забезпечується взаємозамінність нестабільних елементів без необхідності додаткового регулювання пристроїв.
Тому розвиток методів мінімізації значень і терміну дії струмів витоку та створення системи контролю опору ізоляції й захисту від струмів витоку для рудникових електроустановок напругою до 1200 В, що забезпечують підвищення їхньої електробезпеки й експлуатаційної надійності, є актуальною науковою задачею.
Значний внесок у рішення питань забезпечення електро- і пожежобезпеки, а також надійності систем електропостачання підземних гірничодобувних підприємств внесли вчені Бацежев Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Обмеження та захист від витоків струму у рудникових електроустановках напругою 1200 В

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок