Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЬКЕ САМОУПРАВЛІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

МІСЬКЕ САМОУПРАВЛІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

Назва:
МІСЬКЕ САМОУПРАВЛІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Щерба Тетяна Олександрівна
УДК 94 (477.4) 08:352
МІСЬКЕ САМОУПРАВЛІННЯ
НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.
 
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Росії історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Казьмирчук Григорій Дмитрович
завідувач кафедри історії
для гуманітарних факультетів
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович
завідувач кафедри історії України
Черкаського інженерного
технологічного інституту
кандидат історичних наук, доцент
Соловйова Тетяна Миколаївна
завідувач кафедри всесвітньої історії
Переяслав-Хмельницького державного
педагогічного інституту ім. Г.С.Сковороди
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
історії України другої половини ХІХ – початку
ХХ століття
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 для захисту дисертації в Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, другий навчальний корпус, ауд.32).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 17 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Розбудова української держави, офіційно започаткована проголошенням 24 серпня 1991 року Акту про незалежність України, реформування державного і суспільного життя України, суперечливі процеси сучасного державотворення з перших же кроків становлення України, як незалежної держави, в розряд найгостріших висунули проблему місцевого самоврядування, складовою частиною якої є розвиток міського самоврядування. Проблема належить до історичних тем, інтерес до яких з плином часу не зменшується, а навпаки, являє тенденцію до зростання. Її вирішення вимагає вивчення, переосмислення і висвітлення уроків історії, що сприятиме сучасному державотворенню в Україні. Врахування досвіду минулого дасть змогу уникнути повторення помилок, обрати найоптимальніші шляхи розв’язання.
Вибір досліджуваної теми визначається не лише значимістю, але і станом її історіографії, відсутністю цілісного дослідження, присвяченого саме питанням міського громадського управління Правобережної України (Південно-Західних губерній) в другій половині ХІХ ст. Актуальність дослідження теми зумовлюється потребою комплексного підходу до вивчення питань формування та еволюції цієї ланки функціонування державного механізму, необхідності розглядати питання не виокремлено, а провести цілісне дослідження з урахуванням специфіки регіону, що впливає на дієвість місцевого самоврядування. Важливість розуміння даного питання має не лише наукове, а й практичне значення. Привертає до себе увагу не тільки стан теоретичної розробки теми, а й сучасний стан органів міського самоврядування. Практичний аспект актуальності проблеми спонукає до необхідності вивчення основ діяльності органів міського самоврядування в минулому та використанні позитивного досвіду в сучасній Україні.
Зосередження уваги на дослідженні Південно-Західних губерній пояснюється своєрідністю цього регіону та специфікою урядової політики з питань проведення реформування органів громадського управління в містах Південно-Західних губерній. Дослідження міського громадського управління в другій половині ХІХ ст. є складовою частиною вивчення загальної проблеми реформування суспільства періоду буржуазних реформ.
Об’єктом дослідження обрано міське громадське управління Південно-Західного краю в другій половині ХІХ ст., його правове положення.
Предметом дослідження виступає практичне застосування Міських положень 1870 і 1892 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МІСЬКЕ САМОУПРАВЛІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок