Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ДОВГИХ КІСТОК НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ЇХ УСКЛАДНЕНЬ У ДІТЕЙ СПИЦЕСТРИЖНЬОВИМ АПАРАТОМ.

ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ДОВГИХ КІСТОК НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ЇХ УСКЛАДНЕНЬ У ДІТЕЙ СПИЦЕСТРИЖНЬОВИМ АПАРАТОМ.

Назва:
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ДОВГИХ КІСТОК НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ЇХ УСКЛАДНЕНЬ У ДІТЕЙ СПИЦЕСТРИЖНЬОВИМ АПАРАТОМ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.Богомольця
 

ФЕДОРЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.718.45+616.718.55]-001.5-053.1-089.84
ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ДОВГИХ КІСТОК НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ЇХ УСКЛАДНЕНЬ У ДІТЕЙ СПИЦЕСТРИЖНЬОВИМ АПАРАТОМ.
14.01.09 – дитяча хірургія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені
О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук Левицький Анатолій Феодосійович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, доцент кафедри дитячої хірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Крижанівський Ярослав Йосипович, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедрою загальної хірургії №2 з курсом ВПХ.
доктор медичних наук, професор Ніколаєва Наталія Григорівна, Український НДІ медичної реабілітації та курортології, головний науковий співробітник.
Провідна установа – Донецький державний медичний університет імені М. Горького, НДІ травматології і ортопедії.
Захист відбудеться “ 7 ” квітня 2005р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.03 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України за адресою:
М.Київ, бульвар Шевченка 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: м. Київ, вул. Зоологічна 3,
стоматологічний корпус.
Автореферат розісланий “ 6 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Вітовський Я.М.
 
Актуальність. В Україні за останні роки на 3,2 % (звіт МОЗ України за 1998 рік ) зріс травматизм у дітей, завдяки збільшенню транспортних засобів.
Великий відсоток в ньому займає пошкодження довгих кісток нижніх кінцівок у дітей. Крім того у багатьох дітей виявляється порушення розвитку довгих кісток.
Переломи стегна та гомілки є одним із частих та складних видів травм опорно - рухового апарату, складаючи майже третину усіх переломів і посідаючи третє та четверте місце (за частотою виникнення) серед переломів різних локалізацій у дітей (О.О.Корж, М.С.Бондаренко, 1994; N.E.Green, M.f.Swiontkowski, 1998).
Існує багато методів лікування такої патології у дітей: скелетний витяг, фіксація уламків спицями, гвинтами, стрижнями Богданова, пластинами, інтрамедулярними стрижнями, апаратами зовнішньої фіксації (АЗФ).
Лікування переломів методом скелетного витягу досить малотравматичне для постраждалої дитини, але в одночас на тривалий термін (3-4 тижні) приковує дитину до ліжка, після чого постраждалій дитині одягають гонітну або коксітну гіпсову пов’язку ще на декілька тижнів (в залежності від віку дитини).
Таким чином рухливість в суміжних суглобах пошкодженого сегмента неможлива, а мобільність самої дитини також неможлива або вкрай обмежена.
Все це сприяє гіпотрофії м’язевого апарату дитини, послабленню кровообігу в пошкодженому сегменті, відсутністі навантаження на травмовану кінцівку, і як наслідок цього – уповільненню процесів консолідації.
При виконанні зануреного остеосинтезу від 3,9% (Эюбс Л.Ю. и др., 1991) до 8,2%
випадків ( Микалаускас Р. и др., 1991) приводить до розвитку несправжнього суглобу та повільноконсолідуючого зламу.
У 25-34% (М.І.Пустовойт,1992) приводить до появи гнійно-некротичних ускладнень м'яких тканин, та спицевого остеомієліту.
Основними недоліками цих методів є не завжди стабільна фіксація уламків, поганий догляд в домашніх умовах за оперованим сегментом, відсутність можливостей раннього навантаження на оперовану кінцівку і активних рухів у суміжних суглобах, необхідність додаткової фіксації гіпсовою пов'язкою у післяопераційному періоді.
Також, досить важливим є той факт, що при досягненні консолідації уламків після виконання зануреного остеосинтезу, дитина знову піддається ризику повторного оперативного втручання для видалення зануреного фіксатора.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ДОВГИХ КІСТОК НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ЇХ УСКЛАДНЕНЬ У ДІТЕЙ СПИЦЕСТРИЖНЬОВИМ АПАРАТОМ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок