Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
МЕЛЬНИКОВА ОЛЕНА ПЕТРІВНА
УДК 336.221:334.722
ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Яременко Олег Леонідович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор Чугунов Ігор Якович, Міністерство фінансів України, директор Науково-дослідного фінансового інституту,
кандидат економічних наук Приходько Надія Іванівна, Харківська філія Українського державного університету економіки і фінансів Міністерства освіти і науки України, в.о. директора.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії, м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2006 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, вул.Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “12” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформаційної економіки України відбувається активне формування підприємницького ресурсу. Цей процес натрапляє на ряд істотних перешкод: по-перше, реформи, що проводяться, не завжди відповідають рівню розвитку підприємництва; по-друге, унаслідок впливу трансформаційних процесів відбувається надмірне збільшення невизначеності підприємницької діяльності; по-третє, недосконалість інституційного середовища підприємництва призводить до негативного обмеження свободи підприємницької діяльності. Чинником, що стимулює стійке економічне зростання і досягнення добробуту суспільства, а також впливає на становлення і розвиток підприємницького ресурсу, є система оподаткування. Податки – це форма порядку, яка знімає невизначеність і дозволяє функціонувати державним і недержавним інститутам. Проте існує взаємне непорозуміння спільності інтересів підприємців і держави на фоні спільності позицій, що в свою чергу викликає надзвичайну важливість впливу податків на підприємницький ресурс.
В економічній науці існує ціла низка податкових концепцій. Вивченню проблем впливу податків на підприємницьку активність було присвячено багато робіт представників різних напрямів та шкіл економічної теорії. У працях А. Сміта, Д. Рікардо, А. Вагнера, М. Тургенєва, К. Вікселя, Н. Канара, Е. Селігмена, Л. Вальраса, Дж. Кейнса, К. Маркса, А. Соколова, О. Уїльямсона, І. Фішера, М. Фрідмена, Ф. Хайєка, Л. Харріса, Р. Харрода та інших сутність податків розглядається як суто економічна категорія.
Однак такий підхід не враховує багатомірність і важливість проявів неекономічної сутності податків. На сучасному етапі розвитку економічної теорії можна розширити сферу дослідження сутності податків за межею їх економічних проявів. Неекономічну (соціальну, політичну, ментальну, етичну) природу оподаткування найбільш адекватно можна пояснити з позиції теорії інституціоналізму, представниками якої є П. Самуельсон, А. Пігу, І. Озеров, Дж. Гелбрейт, Е. Кларк, Т. Веблен, У. Мітчел, Р. Масгрейв, Д. Б’юкенен та ін.
На сучасному етапі для України пошук власної концепції оподаткування, яка б відповідала особливостям реального стану економіки, є актуальною задачею, оскільки сліпе копіювання форм і методів податкової політики, що склалися у світовій практиці, не тільки не привели до бажаних результатів, але й посилили розбіжності та непорозуміння між державою і підприємництвом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ОПОДАТКУВАННЯ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок