Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЧНОГО ПСИХОЛОГА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
БОРИСЮК АЛЛА СТЕПАНІВНА
УДК 159.9:616-051
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЧНОГО ПСИХОЛОГА
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
кафедра соціальної психології, завідувач.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології
ім. Г.С.Костюка АПН України, директор;
кандидат психологічних наук, доцент
Ставицький Олег Олексійович, Рівненський державний
гуманітарний університет, психолого-природничий факультет,
декан.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “5” липня 2004 року об 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, .
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 57.
Автореферат розісланий “3” червня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Овсянецька Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В ході інтеграційних процесів в освіті протягом останнього десятиліття спостерігається характерна тенденція до інновацій у сфері підготовки нової генерації медичних та психологічних кадрів. Світовий досвід практичної охорони здоров’я свідчить про зростання ролі психології на різноманітних етапах діагностики, терапії і реабілітації. Психологічні аспекти допомоги пацієнтам соматичних, хірургічних, психоневрологічних, дитячих клінік передбачають активну участь психологів у лікувальному процесі. Нерозривний взаємозв’язок психіки й соматики вимагає цілісного підходу до пацієнта. При цьому психологічні знання є засобом для терапевтичної допомоги й профілактики захворювань. Зростає потреба сучасної медицини в спеціалістах з якісною психологічною освітою, що відповідала б світовим стандартам.
Інтенсивність соціально-економічних змін висуває до сучасної людини високі вимоги, які впливають на психоемоційні процеси, змінюють картину захворювання і створюють психологічні проблеми в діагностиці, терапії та реабілітації. Важко уявити виникнення і перебіг більшості соматичних захворювань без значного впливу психологічних чинників, які може коригувати медичний психолог. Він бере участь у диференціальній діагностиці, лікуванні, профілактиці захворювань, враховуючи індивідуально-типологічні особливості пацієнта. Окрім цього, професійної допомоги психолога часто потребують і лікарі, адже їхня професія є надзвичайно стресогенною і психологічно небезпечною, насамперед через синдром емоційного вигорання. Суттєву допомогу може надати медичний психолог і адміністраціям лікувальних та лікувально-профілактичних закладів у питаннях менеджменту, кадрового підбору та адаптації, зв’язків із громадськістю тощо.
Сьогодні в медицині все більше зростає роль інструментальних і прикладних методів дослідження, що може спричинити її дегуманізацію. Медичний психолог покликаний, зберігаючи клінічне мислення, гуманізувати терапевтичний процес.
Специфіку взаємодії психолога й пацієнта розглядали дослідники в галузі психотерапії та психологічного консультування: З.Фройд, Дж.Морено, К.Г.Юнг, К.Роджерс, А.Адлер, Е.Фромм, К.Хорні, А.Фройд та ін.
На актуальності проблеми формування професійно значущих якостей майбутнього спеціаліста наголошують вітчизняні психологи О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЧНОГО ПСИХОЛОГА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок