Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний торговельно-економічний університет
Худа Валентина Валентинівна
УДК 339.15.054.22
УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі економіки підприємництва.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Бланк Ігор Олександрович,
Київський національний торговельно-економічний
університет, професор кафедри економіки
підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Білик Марія Дмитрівна,
Київський національний економічний
університет ім. Вадима Гетьмана,
професор кафедри фінансів підприємств
кандидат економічних наук, професор,
Власова Наталія Олексіївна,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі, завідувач
кафедри економіки підприємств
харчування та торгівлі
Захист відбудеться “ 13 ” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул.. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. І. Морозова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Позитивна динаміка обсягів торговельної діяльності в Україні в останні роки супроводжувалась зростанням її прибутковості. Так, якщо в 2003 році збиток всіх підприємств торгівлі становив 641,5 млн. грн., то в 2006 році вони отримали чистий прибуток в сумі 4958,4 млн. грн.
В той самий час в управлінні прибутком торговельних підприємств спостерігається ще багато негативних явищ. Так, із 27 регіонів України в 18 торговельні підприємства закінчили 2006 рік із позитивним фінансовим результатом за чистим прибутком; в інших 9 регіонах цей показник був від’ємним. В цілому по Україні за результатами господарської діяльності в 2006 році збитковими були 40% торговельних підприємств.
Незважаючи на високі темпи зростання суми прибутку, низьким залишається рівень економічної рентабельності торговельних підприємств: в 2006 році коефіцієнт економічної рентабельності цих підприємств становив лише 0,03 (тобто 3 коп. на 1 грн. активів), що недостатньо навіть для мінімального рівня самофінансування інвестиційної діяльності. Неоптимальною є структура джерел формування прибутку торговельних підприємств – більш ніж 40% загальної його суми в 2006 році було сформовано поза межами безпосередньо основної торговельної діяльності (реалізації товарів та торговельних послуг) як різниця між іншими видами доходів і витрат цих підприємств. Неефективним з позицій фінансового забезпечення розвитку торговельних підприємств є і розподіл їх прибутку – більш половини його суми використовується зараз на його поточне споживання.
Теоретичні та методичні аспекти управління прибутком торговельних підприємств досліджені в наукових працях таких вітчизняних та зарубіжних економістів, як Абрютіна М.С., Альбеков А.У., Білик М.Д., Бланк І.О., Вейтс Б., Власова Н.О., Гуляєва Н.М., Давидова Г.А., Кравченко Л.І., Леві М., Лігоненко Л.О., Мазаракі А.А., Малевич Р.П., Омелянович Л.О., Петров П.В., Согомонян С.А., Соломатін А.Н., Ушакова Н.М. та інших.
В той самий час, в специфічних умовах трансформаційної економіки та соціально-економічних особливостей розвитку торговельної діяльності в Україні на сучасному етапі окремі теоретичні висновки та методичний інструментарій з питань управління прибутком торговельних підприємств потребують певної конкретизації нових підходів. В першу чергу це стосується уточнення понятійно-категоріального апарату даної проблеми, поглиблення методологічних засад системного управління прибутком торговельних підприємств та оцінки його результативності, більш широкого врахування фактору ризику в процесі формування прибутку, вдосконалення методичного інструментарію розподілу прибутку по окремих напрямах за критерієм забезпечення ефективного розвитку торговельних підприємств та зростання їх ринкової вартості, впровадження ефективних систем контролю за використанням прибутку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОМ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок