Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем В4С – МеIVВ2

формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем В4С – МеIVВ2

Назва:
формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем В4С – МеIVВ2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Богомол Юрій Іванович
УДК 621.762:669.018.45:533.92
формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем В4С – МеIVВ2
05.16.06 – Порошкова металургія та композиційні матеріали
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук Лобода Петро Іванович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан інженерно-фізичного факультету
Офіційні опоненти: чл.-кор. НАН України, доктор технічних наук, професор
Гнесін Георгій Гдалевич
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАНУ, головний науковий співробітник
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Іванченко Володимир Григорович
Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАНУ,
завідувач відділу фазових рівноваг
Захист відбудеться 22 жовтня 2007 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради K.26.002.12 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, корп. №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою:
03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, НТБ НТУУ “КПІ”
Автореферат розісланий 18 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради K.26.002.12
кандидат технічних наук, доцент Л.М.Сиропоршнєв


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
На сьогоднішній день керамічні матеріали все частіше застосовуються замість металевих для виготовлення деталей приладів електронної техніки. Застосування кераміки в катодно-підігрівних вузлах електронно-променевих пристроїв (ЕПП) дозволяє знизити робочі температури, зменшити енергетичні витрати, збільшити строк служби, покращити просторово-геометричні та накальні характеристики електронно-оптичних систем, збільшити виробничу потужність та якість обробки в технологічних процесах плавлення, зварювання, випаровування, прошивання отворів, різання та гартування хімічно активних і тугоплавких матеріалів, відкриває широкі можливості щодо автоматизації процесу керування електронними і іонним пучками як технологічним інструментом третього тисячоліття.
Керамічний катодний вузол, як правило, складається з емітера, нагрівача і струмопідводів. При цьому нагрівач повинен мати вищу температуру плавлення в порівнянні з робочими температурами катоду, значно більший електроопір, високу хімічну стійкість до матеріалу катоду та струмопідводів, достатню механічну міцність для збереження жорсткості конструкції в умовах роботи при високих температурах. Термодинамічно і кінетично сумісними з боридами РЗМ є В4С та найбільш тугоплавкі дибориди перехідних металів. Але кераміка на їх основі крихка і маломіцна, що не дозволяє виготовляти конструкційні елементи малого перетину та довести розміри керамічних катодних вузлів до рівня металевих і знизити енергетичні витрати на розігрівання катоду до робочої температури.
В роботах Лободи П.І. та Падерно Ю.Б. показано, що одним із шляхів підвищення міцності таких матеріалів є армування їх волокнами диборидів перехідних металів, яке може реалізовуватись шляхом спрямованої кристалізації евтектичних сплавів квазібінарних систем В4С – МеВ2. Але до сьогоднішнього дня не вивченими залишаються умови одержання таких композитів з однорідною регулярною структурою і відповідно строго заданими властивостями. Відсутні систематизовані дослідження щодо впливу типу дибориду та кінетичних параметрів процесу кристалізації на структурно-геометричні та теплові властивості сплавів. Для конструкційних і функціональних елементів катодно-підігрівних вузлів найважливіше значення має стабільність термоелектричних властивостей і, перш за все, електропровідності, що може забезпечити лише висока чистота і структурна досконалість матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем В4С – МеIVВ2

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок