Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ І СТІЙКОСТІ РУХУ ШАРНІРНО ЗЧЛЕНОВАНИХ АВТОБУСІВ

ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ І СТІЙКОСТІ РУХУ ШАРНІРНО ЗЧЛЕНОВАНИХ АВТОБУСІВ

Назва:
ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ І СТІЙКОСТІ РУХУ ШАРНІРНО ЗЧЛЕНОВАНИХ АВТОБУСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗАГОРОДНОВ Михайло Іванович
УДК 629.113
ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ І
СТІЙКОСТІ РУХУ ШАРНІРНО ЗЧЛЕНОВАНИХ АВТОБУСІВ
Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
кандидат технічних наук, доцент
Грищук Олександр Казимирович,
Національний транспортний університет,
доцент кафедри “Автомобілі”.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Подригало Михайло Абович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідуючий кафедрою “Технологія машинобудування і ремонту машин”;
кандидат технічних наук, доцент
Зав’ялова Людмила Іванівна,
Полтавський державний технічний університет
ім. Ю. Кондратюка, доцент кафедри “Теоретична і прикладна механіка”.
Провідна установа: |
Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України, кафедра “Автомобілі”, м. Луганськ.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “24 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних проблем сучасного великого міста є глобальна криза нормального функціонування міського середовища внаслідок структурного росту рівня автомобілізації, перенасичення дорожньо-вуличної мережі транспортними потоками. Це приводить до різкого погіршення показників транспортного обслуговування населення, виникненню транспортних заторів, росту рівня шуму і забруднення повітряного басейну, практичного падіння швидкості пересування, зростанню енергетичних витрат, збільшенню числа жертв дорожньо-транспортних подій. Неконтрольована заміна автобусів великого та особливо великого класів на мікроавтобуси призвела до погіршення транспортної ситуації на вулицях міст.
Основними параметрами призначення (показниками його здатності виконувати свої функції) для всіх міських автобусів є габаритні розміри, масові параметри, швидкісні та динамічні характеристики, параметри виконуваної транспортної роботи та ін. У залежності від умов експлуатації (транспортних і дорожніх) на перший план виходять різні параметри, а саме пасажиромісткість, темп пасажирообміну, динаміка розганяння, стійкість, керованість, а для міських особливо великих, крім того, маневреність.
Проведеними до цього часу дослідженнями встановлено, що експлуатація шарнірно зчленованих автобусів (ШЗА) на граничних режимах руху (високі швидкості руху, мінімальні радіуси повороту) може зажадати конструктивних змін ланок автопоїзда. Ефективність використання ШЗА у міських умовах значно залежить від їх здатності вписуватися в допустиму смугу руху і не створювати перешкод для транспортного потоку. Рішення цієї проблеми стало можливим за рахунок раціонального компонування ШЗА, а також при обладнанні причіпних секцій керованими колесами. Вибір компонувальних параметрів і аналіз раціонального закону керування колесами причіпної секції є основною задачею керованості шарнірно зчленованого автобуса.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно з планом: науково-дослідних робіт Національного транспортного університету: тема “Механіка та енергетика автомобілів і автопоїздів”, № держреєстрації U003346, що виконується кафедрою „Автомобілі” Національного транспортного університету.
Метою роботи є розробка способів підвищення маневреності і стійкості шарнірно-зчленованих автобусів шляхом оптимізації їх конструктивних параметрів і раціонального вибору закону управління колесами (осями) причіпної секції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПОКРАЩАННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ І СТІЙКОСТІ РУХУ ШАРНІРНО ЗЧЛЕНОВАНИХ АВТОБУСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок