Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-організаційні засади розвитку нафтоналивного флоту України

Економіко-організаційні засади розвитку нафтоналивного флоту України

Назва:
Економіко-організаційні засади розвитку нафтоналивного флоту України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський національний морський університет
Нікулін Сергій Георгійович
УДК 656:338.5:339.9
Економіко-організаційні засади розвитку
нафтоналивного флоту України
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Економіка підприємства і підприємництво” Одеського національного морського університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Чекаловець Віктор Ігнатович, Одеський національний морський університет, завідувач кафедри "Економіка підприємства і підприємництво".
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Морозова Ірина Володимирівна, Одеський національний морський університет, завідувач кафедри “Експлуатація морських портів”.
кандидат економічних наук Липинська Олена Андріївна, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, співробітник відділу ринку транспортних послуг.
Провідна установа: Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки цивільної авіації, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 22 жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ОНМУ за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34.
Автореферат розісланий 19 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
кандидат економічних наук, доцент А.М. Холоденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності функціонування транспортних комунікацій України і їх розвиток забезпечують вагомий приріст її економічного потенціалу і необхідні умови для інтеграції в Європейське Співтовариство. Приймаючи до уваги розташування місць видобування і споживання енергоносіїв, пошук шляхів оптимізації транспортних схем доставки нафти в Україну, а також транзитних вантажопотоків через її територію є дуже актуальною проблемою. Нафтоналивний транспортний комплекс України володіє достатніми виробничими потужностями для забезпечення країни енергоносіями, а також для їх транзиту в європейські країни, але вся його мережа до недавнього часу була орієнтована на перевезення нафти і нафтопродуктів із Росії, що не відповідає стратегічним напрямкам розвитку економіки України і періодично викликає серйозні економічні труднощі в країні.
З урахуванням появи вантажопотоків імпортної нафти з портів Середземного і Каспійського морів, а також Перської затоки, враховуючи потужності нафтотерміналу, що побудований в порту “Южний”, потреба в постачанні нафти в Україну вимагає створення власного нафтоналивного флоту.
В “Програмі стабілізації і розвитку морського транспорту України до 2005 р.” передбачені заходи щодо створення і розвитку українського нафтоналивного флоту. Однак, повній реалізації цієї Програми заважає відсутність необхідних інвестицій та науково обґрунтованого механізму фінансування розвитку флоту в сучасних умовах.
Дослідженням ефективних шляхів відтворення національного флоту присвячені наукові праці вчених-економістів Є.М. Воєвудського, І.В. Морозової, М.І. Котлубая, Г.С. Махуренка, М.Т. Примачова, В.І. Чекаловця, Б.В. Буркинського, Л.М. Рожена, О.А. Липинської та інш., але в їх наукових дослідженнях не розглядається такий напрямок інвестування в розвиток морського нафтоналивного флоту, як можливість фінансування транспортних підприємств, що необхідні для забезпечення економічної безпеки України, за рахунок успішно працюючих, фінансово стійких підприємств тієї ж галузі або інших галузей народного господарства. Окрім того, в економічний науці недостатньо глибоко вивчені питання оцінки різних схем фінансування підприємств морського транспорту, методи кількісної оцінки їх фінансової стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Економіко-організаційні засади розвитку нафтоналивного флоту України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок