Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ / сторінка 11

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

5. Україна самостійно визначає правовий статус біженців на своїй території. Порядок набуття і припинення правового статусу біженців в Україні в основному відповідає міжнародним нормам щодо захисту прав біженців, але потребує удосконалення. Основним недоліком у застосуванні цього порядку є тривала відсутність єдиної системи міграційних органів, які займалися питаннями правового статусу біженців. У зв'язку з цим обгрунтовано необхідність зосередити здійснення всіх основних функцій держави щодо біженців в одному центральному органі виконавчої влади України.
6. Проблема регулювання правового статусу біженців розглядається як проблема співвідношення міжнародного права і внутрішнього права держави перебування біженців. При цьому дія законів держави перебування стосовно біженців є головним і визначальним фактором при оцінюванні системи їхніх прав і обов'язків. В роботі здійснено комплексний аналіз нормативно-правових актів, що визначають правовий статус біженців, і вироблено пропозиції щодо удосконалення національного законодавства з цього питання.
7. Особи, яким надано статус біженця в Україні, перебувають в Україні на законних підставах і, відповідно до Конституції України і Закону України "Про біженців", користуються тими ж правами, а також виконують такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією та законами України, а також міжнароднимим договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Шукачі статусу біженця, на відміну від визнаних біженців, користуться лише тими правами і виконують ті обов'язки, які передбачені статтею 18 Закону України "Про біженців". Їхній правовий статус більш обмежений.
8. Усі права, якими користуються біженці в Україні, поділяються на права, якими біженці користуються нарівні з громадянами України з обмеженнями, встановленими для іноземців та осіб без громадянства, а також додаткові спеціальні права, якими користуються лише біженці і які не поширюються на інші категорії іноземців та осіб без громадянства.
Пріоритетним і основоположним правом біженців є право не бути примусово повернутими в обстановку переслідувань. Порушення цього права унеможливлює набуття статусу біженця і його подальшу реалізацію. Права біженців можуть бути реалізовані ними на території України у комплексному правовому режимі, який включає в себе поєднання національного та спеціального правових режимів. Однак реалізація правового статусу біженців майже повністю залежить від гарантування з боку держави перебування біженців, тому правовий статус біженців не є повноцінним, досконалим. В цілому механізму ефективної реалізації прав біженців і виконання ними своїх обов'язків в Україні ще не створено.
9. За результатами наукового дослідження автором сформульовано концепцію правового статусу біженців як спеціального (привілейованого) і тимчасового виду правового статусу іноземців в Україні.
10. Комплексно проаналізувавши проблеми теорії і практики правового статусу біженців в Україні і пов'язані з ними питання, автор дійшов висновку про необхідність вжиття заходів, спрямованих на попередження використання інституту правового статусу біженців для незаконної міграції в Україну. Одним із шляхів є удосконалення порядку набуття і припинення правового статусу біженців в Україні. З іншого боку, необхідно ширше розвивати міжнародне співробітництво з метою усунення причин виникнення біженців та сприяти вільному виїзду біженців за межі України, поступовому і добровільному поверненню біженців у країни їхнього походження, що і є кінцевою метою усієї міжнародної системи захисту біженців.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ
ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Ковалишин І.Г. Законодавство України про біженців: питання розвитку і вдосконалення // Нова політика.-1999. -№6(26).- С.42-46.
2. Ковалишин І.Г. Поняття "біженець": критерії визначення в законодавстві України // Право України.- 1999.- №11.- С.112-117.
3. Ковалишин І.Г. Правовий статус біженців в Україні: проблеми законодавчого регулювання і застосування // Вісник Академії правових наук України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок