Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ / сторінка 6

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Отже, ототожнювати правове становище цих двох категорій осіб не слід.
Підкреслюється, що основна відмінність біженців від інших категорій іноземців полягає у тому, що біженці є переслідуваними іноземцями, правовий статус яких порушено державою їхньої громадянської належності. Проблема полягає у тому, що між юридичним і фактичним становищем біженця існує протиріччя, коли "де юре" особа залишається іноземцем, а "де факто" її статус більше подібний до статусу особи без громадянства. Але в ситуації біженців ні один з цих правових статусів не є повноцінним і достатнім для забезпечення і захисту прав і свобод людини. Саме через це й виникає потреба у набутті іншого, "третього" правового статусу – статусу біженця, який забезпечує переслідуваному іноземцю дотримання мінімального рівня прав людини. При цьому автор доводить, що набуття особою правового статусу біженця не призводить до юридичної втрати її громадянства, оскільки статус біженця не змінює і автоматично не припиняє громадянства. Водночас, збереження або втрата особою громадянства не впливає на набуття нею правового статусу біженця.
За своєю правовою природою статус біженців грунтується на нормах міжнародного права і внутрішнього права держави перебування біженця. Міжнародне право зобов'язує держави надавати біженцям щонайменше той самий обсяг прав і обов'язків, яким зазвичай користуються іноземці на території цієї держави. Але головним і визначальним фактором при оцінюванні системи прав і обов'язків біженців є дія законів держави перебування по відношенню до біженців.
Поняття правового статусу біженців визначено як сукупність взаємопов'язаних елементів, що складається з правосуб'єктності, прав і обов'язків біженців та гарантій їхньої реалізації, відповідних правових норм. Система прав і обов'язків біженців, визнаних і закріплених нормами міжнародного права та внутрішнім правом держави перебування біженців визначається основним елементом правового статусу біженців. Усі права, якими користуються біженці в Україні, запропоновано поділити на дві групи: права, якими біженці користуються нарівні з громадянами України з обмеженнями, встановленими для іноземців та осіб без громадянства, а також додаткові спеціальні права, які надаються лише біженцям і не поширюються на інші категорії іноземців та осіб без громадянства.
Особливістю правового статусу біженців в Україні є те, що, з одного боку, їм забезпечуються фактичні та юридичні передумови для реалізації своїх прав, а з іншого – встановлюються певні обмеження щодо реалізації деяких прав, якими користуються лише громадяни України.
Зроблено висновок про те, що правовий статус визнаних біженців ширший за правовий статус звичайних іноземців та осіб без громадянства, оскільки біженцям надаються спеціальні права, яких не мають інші категорії іноземців та осіб без громадянства. За результатами дослідження сформульовано авторську концепцію правового статусу біженців як спеціального (привілейованого) і тимчасового виду правового статусу іноземців в Україні.
У підрозділі 1.3. "Характеристика законодавства України про біженців та етапи його розвитку" здійснено комплексний аналіз нормативно-правових актів, що визначають правовий статус біженців в Україні, і внесено пропозиції щодо його удосконалення.
Законодавство України про біженців складають Конституція України; окремі закони України – основними з яких є закони "Про біженців", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про імміграцію"; "Про громадянство України"; міжнародні угоди у галузі прав і свобод людини - Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини, Конвенція ООН про статус біженців 1951 року та Протокол 1967 року до цієї Конвенції, Європейська Конвенція про громадянство 1997 року; укази
Президента України; постанови Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, прийняті на основі та у відповідності до законів України.
Основоположною для визначення правового статусу біженців в Україні є стаття 26 Конституції України, відповідно до якої іноземцям та особам без громадянства може бути надано притулок у порядку, встановленому законом, а ті з них, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок