Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ / сторінка 7

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Згідно із статтею 92 Конституції права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, статус іноземців та осіб без громадянства визначаються виключно законами України, що вимагає регулювання прав, свобод і обов'язків біженців, у тому числі їхнє обмеження, лише законами України.
Звертається увага, що законодавство України розмежовує поняття статусу біженця і поняття притулку. Хоча можливість надання притулку в Україні передбачено Конституцією України, але законодавством не врегульовано. Розглядаючи притулок як захист від застосування юрисдикції держави громадянства або постійного проживання, що може надаватися Україною на її території іноземцям та особам без громадянства за певних умов, автор пропонує визнати, що надаючи особі правовий статус біженця, Україна по суті надає особі територіальний притулок, що відповідає й міжнародній практиці, де притулок надається через визнання особи біженцем. Зроблено висновок про те, що право біженців тісно пов'язане з правом притулку, через що сама концепція надання притулку в Україні підлягає перегляду.
У роботі запропоновано наступну періодизацію становлення законодавства України про біженців: перший етап - від прийняття першої редакції Закону України "Про біженців" 24 грудня 1993 року до прийняття Конституції України 28 червня 1996 року (період прийняття основоположних міграційних законів та численних підзаконних нормативно-правових актів з питань біженців); другий етап - від прийняття Конституції України до прийняття нової редакції Закону України "Про біженців" 21 червня 2001 року (період приведення законодавства України про біженців у відповідність з Конституцією України); третій етап - від приєднання України до Конвенції про статус біженців 10 січня 2002 року і до сьогодні (період приведення законодавства України про біженців у відповідність з Конвенцією про статус біженців).
Аналізуючи нормативно-правові акти з питань біженців, автор дійшов висновку, що в цілому Україна сформувала своє законодавство про біженців
у відповідності з міжнародними стандартами захисту прав біженців. Недоліком є те, що законодавчий процес у сфері врегулювання правового статусу біженців не був поступальним і мав безсистемний характер. Це призвело до наявності у законодавстві про біженців юридичних колізій, прогалин, неповної його відповідності вимогам Конституції України, міжнародних актів з прав людини. На усунення зазначених недоліків і має бути спрямовано законодавчий процес у цій сфері на сучасному етапі.
Розділ другий дисертації "Набуття, реалізація і припинення правового статусу біженців в Україні", в якому аналізуються практичні проблеми набуття, реалізації і припинення правового статусу біженців в Україні, складається з трьох підрозділів.
У підрозділі 2.1. "Порядок набуття та припинення правового статусу біженців в Україні" досліджується існуючий порядок набуття і припинення правового статусу біженців, виділено основні етапи цього порядку, аналізуються його переваги та недоліки, а також розглядається система органів державної влади, які застосовують зазначений порядок.
Україна самостійно визначає правовий статус і режим перебування на її території іноземців та осіб без громадянства, у тому числі біженців. Біженці виокремлюються із середовища мігрантів шляхом офіційного набуття (підтвердження) статусу біженця через встановлений Законом України "Про біженців" порядок.
Сутність цього порядку полягає у встановленні щодо кожної особи, яка звернулася з клопотанням про надання їй статусу біженця, позитивних і негативних критеріїв поняття біженця.
Виділено основні етапи порядку набуття статусу біженця: подання заяви про надання статусу біженця; попередній розгляд заяви; розгляд заяви по суті; прийняття рішення за заявою про надання статусу біженця. Звертається увага, що на всіх етапах правовий статус шукачів статусу біженця і біженців визначено Законом України "Про біженців". Певна проблема полягає у тому, що законодавство не закріплює права і обов'язки осіб, які лише звернулися із заявою про надання їм статусу біженця, але рішення про оформлення документів щодо надання статусу біженця стосовно яких ще не прийнято.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок