Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ / сторінка 9

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Зазначається, що Закон України "Про біженців" закріпив принцип невислання у відповідності з Конвенцією про статус біженців. Але вказана норма не є абсолютною, оскільки при цьому зроблено виключення щодо тих осіб, які становлять суспільну небезпеку. Щодо них ця норма не діє.
Звертається увага, що Закон України "Про біженців" не містить спеціальної норми щодо відповідальності біженців, як і не містить такої норми Конвенція про статус біженців. Але законодавство України передбачає обов'язки біженців, суть яких полягає в необхідності виконувати покладені законом дії або утримуватись від заборонених дій. Юридична відповідальність виступає важливою гарантією забезпечення як обов'язків зокрема, так і правового статусу біженців в цілому. У випадку порушення біженцями законодавства України вони несуть відповідальність на загальних підставах, як і громадяни України. Особливість застосування до біженців заходів деяких видів відповідальності полягає у тому, що біженці в Україні звільняються від відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України, а також за порушення правил перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, якщо ці правопорушення були скоєні ними з метою набуття статусу біженця на території України, про що вони повинні негайно заявити відповідним міграційним органам. До біженців може бути застосовано і заходи спеціальної відповідальності у вигляді позбавлення статусу біженця.
Робиться висновок, що правовий статус біженців не є повноцінним, досконалим, оскільки його реалізація майже повністю залежить від гарантування з боку приймаючої держави. З іншого боку, у законодавстві України чіткіше врегульовано і гарантовано виконання біженцями своїх обов'язків, ніж реалізацію ними своїх прав.
У підрозділі 2.3. "Проблеми і шляхи реалізації прав та виконання юридичних обов'язків біженців в Україні" аналізуються існуючі проблеми реалізації прав та виконання обов'язків біженців в Україні та пропонуються можливі шляхи їх розв'язання.
Реалізація правового статусу біженців в Україні відбувається за умов комплексного правового режиму, який включає в себе поєднання національного та спеціального правових режимів. Автор вважає, що біженцям надається спеціальне право вільного пересування. Навіть у разі незаконного перетину державного кордону особи, які при цьому заявляють про себе, як про біженців, можуть бути допущені на територію України і їм буде надано можливість визначити свій статус біженця. Але проблема полягає у тому, що питання про можливість пересування, вибору місця проживання, залишення території України особою з моменту подання нею заяви про надання статусу біженця і до прийняття відповідного рішення про оформлення документів щодо статусу біженця законодавством не врегульовано. З метою попередження зловживання правом на набуття статусу біженця незаконними мігрантами в Україні, автор вважає за доцільне передбачити в Законі України "Про біженців" певні тимчасові обмеження свободи пересування для зазначеної категорії осіб.
Вказується, що серед усіх прав біженців в основному реалізується та група прав, яка сприяє визначенню ними свого правового статусу на території України: не зазнавати покарання за незаконний в'їзд на територію України, не бути примусово повернутими в обстановку переслідувань, отримати посвідчення біженця та проїзний документ біженця від органів влади на території України, право на спрощений порядок набуття громадянства України. Соціально-економічні права біженців, реалізація яких в першу чергу задовольняє основні людські потреби, не реалізуються, або реалізуються частково. Незважаючи на те, що біженці мають рівні з громадянами України права у шлюбних та сімейних відносинах, право на реєстрацію актів цивільного шлюбу та реєстрацію народження дітей біженців на території України, а також визначення громадянства їхніх дітей законодавчо врегульовано недостатньо і реалізується з певними труднощами.
Здійснення біженцями своїх прав не повинно завдавати шкоди національним інтересам України, перш за все правам її громадян та інших осіб, які проживають в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок