Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ЮРОВСЬКИЙ РОСТИСЛАВ ІГОРЕВИЧ
УДК 330.522.4: 330.15: 330.13.5: 622.33.012.2
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
08.08.01 – Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
Кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Шаров Олександр Іванович, декан економічного факультету Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти:
-
доктор економічних наук Кабанов Анатолій Іванович, заступник начальника відділу вугілля, пальних сланців і торфу Академії гірничих наук України (м. Київ);
-
кандидат економічних наук Вагонова Олександра Григорівна, доцент кафедри прикладної економіки Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа:
Донецький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту і господарського права.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 у Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19, кімн. 1/107.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України, за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Доцільність підтримки потужності діючих шахт - центральна проблема ефективного природокористування. Особливо гостро ця проблема стосується Донбасу з тієї причини, що в багатьох вуглепромислових регіонах як альтернатива реконструкції або модернізації розглядається закриття шахт, що мають дуже низькі техніко-економічні показники. Ресурси, що потребуються на підтримку потужності безнадійно збиткових шахт, необхідні для освоєння виробничих потужностей перспективної групи шахт, що мають гарні шанси залишитися конкурентноздатними, і їх модернізації.
Проблема управління ресурсами і, зокрема, природними ресурсами, завжди привертала увагу вчених. Широко відомі роботи Амоші О.І., Астахова О.С., Вагонової О.Г., Майзеля В.А., Кабанова А.І., Прокопенко М.Д., Райхеля Б.Л., Решетілової Т.Б., Саллі В.І., Чумаченко М.Г., Ходжаєва Р.А. Але відома прогалина існувала у дослідженні комплексного управління виробничими ресурсами, особливо в плані ефективності природокористування в умовах обмеженості запасів корисних копалин.
Суть задачі саме і полягає в тому, що в умовах самовиживання шахт для підтримки їх потужностей потрібні не тільки капітальні вкладення, але й принципово нові рішення з перерозподілу ресурсів, їх концентрації на найбільш ефективних ділянках гірничого виробництва. Остання обставина найбільшою мірою свідчить про актуальність теми дисертації, присвяченої підвищенню ефективності використання обмежених природних ресурсів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана за планом держбюджетних науково-дослідних робіт Національної гірничої академії України 1997-1999 рр. (тема ГП-223 “Створення економічних методів управління матеріальними, природними і фінансовими ресурсами вугільних шахт у період реструктуризації галузі” №0197U015707). Автор дисертації був виконавцем розділів створення економіко-математичних моделей, що стосуються управління матеріальними і природними ресурсами вугільних шахт Торезько-Сніжнянського геолого-промислового району, брав участь в апробації систем регулювання витрат ресурсів на шахтах №3-біс, Прогрес, ім. Лутугіна і Зоря.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне узагальнення і подальший розвиток методичних положень з підвищення економічної ефективності природокористування за рахунок управління ресурсами вугільних шахт або в режимі підтримки їх потужностей або припинення діяльності, в залежності від оцінки запасів, що залишилися.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ НА ОСНОВІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок