Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ІМПУЛЬСНИХ НАВАНТАЖЕНЬ, ЩО ДІЮТЬ НА ПРУЖНІ ПЛАСТИНИ ТА НАПІВПРОСТІР

ВІДНОВЛЕННЯ ІМПУЛЬСНИХ НАВАНТАЖЕНЬ, ЩО ДІЮТЬ НА ПРУЖНІ ПЛАСТИНИ ТА НАПІВПРОСТІР

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ІМПУЛЬСНИХ НАВАНТАЖЕНЬ, ЩО ДІЮТЬ НА ПРУЖНІ ПЛАСТИНИ ТА НАПІВПРОСТІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А. М. ПІДГОРНОГО
БОГДАН ДМИТРО ІВАНОВИЧ
УДК 539.3
ВІДНОВЛЕННЯ ІМПУЛЬСНИХ НАВАНТАЖЕНЬ,
ЩО ДІЮТЬ НА ПРУЖНІ ПЛАСТИНИ ТА НАПІВПРОСТІР
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі деталей машин і теорії машин і механізмів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету МОН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Янютін Євген Григорович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
професор кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Аврамов Констянтин Віталійович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А. М. Підгорного НАН України,
провідний науковий співробітник.
кандидат фізико - математичних наук,
Марченко Тетяна Анатоліївна,
Інститут механіки
ім. С.П. Тимошенка НАН України,
науковий співробітник.
Захист відбудеться “27” березня 2008 р. о 16.00 на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046,
м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “22” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01
доктор технічних наук Стрельнікова О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пластини, що лежать на пружних інерційних основах, в багатьох випадках можуть розглядатися як важливі елементи сучасних конструкцій, що зустрічаються в різних галузях техніки. Вони можуть навантажуватись як статичними, так і динамічними впливами. Дуже часто доводиться розглядати і імпульсні впливи на такі елементи конструкцій. Якщо відомі кінематичні або силові збурення пластин, то, як правило, відповідні задачі зводяться до аналізу задач математичної фізики, що прийнято називати прямими. На сьогодні прямі задачі, що моделюються динамічними рівняннями теорії пружності, вивчені дуже добре. Тому відповідних опублікованих робіт в цьому напрямі багато.
Дослідниками в галузі теорії механіки деформівного твердого тіла менше приділялось уваги оберненим нестаціонарним задачам. Як відомо, такі задачі дуже часто є некоректними. Завдяки тому, що в математичній фізиці останнім часом розроблені спеціальні методи розв’язання багатьох класів некоректних задач, значно поліпшилась справа з відповідною ситуацією в механіці деформівного твердого тіла.
До вказаних прямих та обернених задач пластин на деформівних основах примикають задачі деформування пружних просторів. В цьому напрямі дуже важливі як фундаментальні, так і прикладні результати.
Актуальність роботи. Поміж багатьох класів обернених задач в механіці деформівного твердого тіла відзначимо задачі, метою яких є ідентифікація (відновлення) за часом невідомих силових навантажень. Процедура ідентифікації відбувається на основі знання відомих параметрів напружено-деформівного стану або параметрів кінематичного характеру, що притаманні елементам конструкцій типу пластин в деяких їх точках. До такого виду обернених задач належать також задачі з керування коливаннями пластин, причому в основі алгоритму керування лежить виконання якогось критерію, що вважається наперед заданим.
Розвиток сучасних конструкцій машинобудування в значній мірі залежить від знання конструкторами точних значень навантажень, що діють на відповідні елементи деформівних об’єктів. Але на практиці значення таких навантажень не завжди відомі. Тому створення методів відновлення нестаціонарних зовнішніх навантажень, що діють на пластини на пружній інерційній основі та на напівпростір, є актуальним напрямом в механіці деформівного твердого тіла.
Створення методів розв’язання задач керування коливаннями пластин та пружних напівпросторів може бути покладено в наукове підґрунтя математичної теорії вирішення проблеми демпфування або керування при кінематичному або силовому навантаженні пружнодеформівних елементів конструкцій, які використовуються в різних галузях техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ІМПУЛЬСНИХ НАВАНТАЖЕНЬ, ЩО ДІЮТЬ НА ПРУЖНІ ПЛАСТИНИ ТА НАПІВПРОСТІР

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок