Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛЯМИСТОСТІ ЯЧМЕНЮ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПЛЯМИСТОСТІ ЯЧМЕНЮ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПЛЯМИСТОСТІ ЯЧМЕНЮ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІЛОВУС ГАЛИНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 633.16 : 632.9 : 632.26
ПЛЯМИСТОСТІ ЯЧМЕНЮ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇХ
РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.11 – фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті землеробства і тваринництва західного регіону УААН
Науковий керівник – доктор біологічних наук, академік УААН, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Кирик Микола Миколайович,
Національний аграрний університет, завідувач кафедри фітопатології ім. академіка В.Ф. Пересипкіна
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Положенець Віктор Михайлович,
Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри селекції і фітомедицини

кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Ковалишина Ганна Миколаївна,
Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН, завідуюча відділом захисту рослин

Провідна установа – Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, Міністерство аграрної політики України, кафедра фітопатології, м. Харків
Захист відбудеться “22” червня 2006 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, к. 41
Автореферат розісланий “17” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мороз М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ячмінь – важлива зернова культура. Різноманітність використання ячменю на продовольчі та кормові цілі і в якості сировини для пивоварної промисловості зумовлюють його вагоме значення у зерновому балансі країни.
Зерно ячменю містить 12% білка, 64,6% безазотистих речовин, 5,5% клітковини, 2,1% жиру, 13% води, 2,8% зольних речовин (Лихочвор В.В., 2001, Проць Р.Р., Долежал Я., 2003).
В Україні вирощується щорічно 3 – млн. га ярого та 400 – 500 тис. га озимого ячменю.
Зерно ячменю найбільш збалансоване за амінокислотним складом і наближається за кормовими якостями до стандартних концкормів. До того ж, собівартість виробництва зерна ячменю значно нижча, ніж інших зернових культур.
Останніми роками дедалі більшого значення набувають хвороби рослин, зокрема, плямистості листя, які здатні різко знижувати урожай та якість сільськогосподарської продукції і призводять до значних економічних втрат. Ефективні заходи від ураження хворобами можуть бути забезпечені лише за комплексного застосування організаційно-господарських, агротехнічних і хімічних заходів. Науковий підхід до використання хімічних засобів є одним із головних шляхів зниження забруднення середовища залишками пестицидів, а також у боротьбі з хворобами ячменю.
При використанні інтенсивних технологій провідне місце має протруєння насіння і застосування засобів захисту посівів у період вегетації. Необроблене насіння спричиняє значний недобір урожаю та зниження його якості.
В останні роки в західному Лісостепу України значно зменшилися посівні площі зернових культур, змінився асортимент районованих сортів, погіршилася система насінництва, знизилося застосування мінеральних добрив та засобів захисту сільськогосподарських культур. Така ситуація не тільки вплинула на склад популяції патогенів, а й підвищила ураженість ярого ячменю листковими хворобами, зокрема темно-бурою, смугастою та сітчастою плямистостями, що призвело до значних втрат зерна. В зв’язку з цим тема дисертаційної роботи є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження є складовою частиною тематичного плану лабораторії захисту рослин Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН згідно НТП на період 2000-2005 рр. “Обґрунтувати наукові основи та розробити рекомендації по оптимізації інтегрованого захисту сільськогосподарських культур як органічної складової екологічно орієнтованого землеробства” (номер державної реєстрації 0101U004018).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЛЯМИСТОСТІ ЯЧМЕНЮ ТА ЗАХОДИ З ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок