Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ В ДИСКАХ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК

ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ В ДИСКАХ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ В ДИСКАХ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Шкварун Руслан Вікторович
УДК 524.523-36
ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ В ДИСКАХ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК
01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Пілюгін Леонід Степанович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу фізики зір та галактик.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент
Андрієвський Сергій Михайлович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, кафедра астрономії, професор;
кандидат фізико-математичних наук
Мелех Богдан Ярославович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, кафедра астрофізики, доцент.
Провідна установа: НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія”
Міністерства освіти і науки України, АР Крим, с. Наукове.
Захист відбудеться 17 березня 2006 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 16 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Хімічний склад міжзоряного середовища є однією з найважливіших характеристик галактик. Хімічний склад міжзоряного середовища галактики включає в себе інформацію про її еволюцію: про історію зоретворення в галактиці і про обмін речовиною між галактикою та навколишнім середовищем.
Добре відомо, що вміст кисню (та інших важких елементів) в дисках спіральних галактик змінюється вздовж радіуса диску: вміст кисню має максимальне значення в центрі галактики і зменшується з галактоцентричною відстанню. Визначенню вмісту кисню (та інших важких елементів) в міжзоряному середовищі (в зонах іонізованого водню) спіральних галактик і знаходженню параметрів радіального розподілу кисню (вміст кисню в центрі галактики і радіальний градієнт) присвячено велику кількість робіт. Однак, параметри радіального розподiлу вмісту кисню, знайдені різними авторами для однієї і тієї ж галактики, погано узгоджуються між собою, що перешкоджає отриманню надійних висновків про еволюцію спіральних галактик. Тому визначення достовірних параметрів радіального розподілу вмісту кисню (та інших важких елементів) в дисках спіральних галактик є актуальною задачею.
В лабораторії фізики галактик з активним зореутворенням відділу фізики зір та галактик ГАО НАН України на протязі багатьох років розвиваються дослідження хімічної еволюції спіральних і неправильних галактик. За цей час було накопичено величезний досвід досліджень даної проблематики, розроблені методи дослідження хімічного складу неправильних і спіральних галактик. В дисертаційній роботі використовуються попередні напрацювання лабораторії, і дане дисертаційне дослідження продовжує розвиток раніше започаткованого в ГАО напрямку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, представлені в дисертації, виконувались в рамках науково-дослідної теми відділу фізики зір та галактик ГАО НАН України “Дослідження фізичних характеристик галактик з зореутворенням у великих вибірках галактик”, 1.4.6/1-213В, номер Державної реєстрації 0104U000548, 2002 – 2006 рр.
Мета і задачі дослідження. Головною метою роботи є: розрахунок вмісту важких хімічних елементів в HII областях в дисках нашої та інших спіральних галактик, розрахунок параметрів радіального розподілу вмісту важких хімічних елементів в дисках спіральних галактик, дослідження азимутальної (а)симетрії в радіальному розподілі вмісту важких хімічних елементів в дисках спіральних галактик.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ ВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ В ДИСКАХ СПІРАЛЬНИХ ГАЛАКТИК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок