Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

Загрузка...

Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

Назва:
Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний політехнічний університет
ІНЮШЕВ Владислав Валерійович
УДК 621.039.58
Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації
05.14.14 "Теплові і ядерні енергоустановки"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки" (ДП ДНТЦ ЯРБ)
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
Дубковський В’ячеслав Олександрович, Одеський національний політехнічний університет,
завідуючій кафедрою атомних станцій
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор,
Дуель Михайло Олександрович, Харківський інститут комплексної автоматизації, учений секретар
- кандидат технічних наук, доцент,
Шараєвський Ігор Георгійович, Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України, завідуючій відділом високофорсованого теплообміну
Провідна організація - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра атомних електричних станції та інженерної теплофізики, Міносвіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться "17" січня 2006 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 у Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1, аудиторія 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий "17" грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гогунський В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В даний час, коли більшість енергоблоків АЕС України експлуатується 15-20 років, наробіток частини елементів АЕС, у тому числі й елементів систем, важливих для безпеки (СВБ), наближається до величини призначеного ресурсу/терміну служби. Проведені в рамках Державного Комітету ядерного регулювання України роботи з'ясували загальну картину надійності устаткування сучасних АЕС України. Для окремих елементів систем АЕС, важливих для безпеки, наробіток/тривалість експлуатації вже перевищує зазначені величини. Отже встає питання про проведення заміни такого устаткування. По оцінках, виконаним НАЭК “Энергоатом” для 3 і 4 енергоблоків Запорізької АЕС, введених в експлуатацію в 1986 і 1987 роках відповідно, - у 523 одиниць (приблизно половина загального числа) устаткування й арматури реакторного і турбінного відділень наробіток перевищує призначений ресурс. Оцінна вартість заміни зазначених одиниць устаткування складе порядку 20 мільйонів доларів США. Економічна ситуація в ядерній енергетиці й в Україні в цілому не дозволяє знайти такий обсяг фінансування для проведення робіт із заміни устаткування. У цьому зв'язку особливо актуально встає питання про проведення переоцінки ресурсу елементів СВБ АЕС і визначення можливості продовження терміну їхньої експлуатації. Рішення, що приймаються як організаціями, що є відповідальними за безпечну експлуатацію АЕС, так і органами державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, щодо встановлення призначених термінів випробувань, профілактичних робіт та ін., потребують наглядного представлення картини, що дасть змогу прийняття цих рішень в умовах дійсної картини (теоретичного обґрунтування і подальшого практичного підтвердження). У цих умовах постає задача виконання оцінки безпеки пропонованих експлуатуючими організаціями технічних рішень по модернізації СВБ і продовженню терміну експлуатації елементів цих систем.
При вирішенні цих питань є ризик виникнення помилок двох видів:
-
залишити в експлуатації устаткування СВБ, що досягло граничного стану (чи близько до його досягнення);
-
замінити устаткування, що ще не досягло граничного стану.
В першому випадку ситуація чревата аварією з відомими наслідками, в іншому – величезними витратами, які не є виправданими. Можливі наслідки раптової відмови устаткування, особливо устаткування СВБ, з одного боку, а також висока вартість устаткування - з іншого, обумовлюють важливість коректної оцінки фактично можливого ресурсу (терміну служби), чи, іншими словами, оцінки можливості продовження експлуатації устаткування понад відповідний призначений показник надійності (ПН).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок