Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

Назва:
Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний політехнічний університет
ІНЮШЕВ Владислав Валерійович
УДК 621.039.58
Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації
05.14.14 "Теплові і ядерні енергоустановки"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки" (ДП ДНТЦ ЯРБ)
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор,
Дубковський В’ячеслав Олександрович, Одеський національний політехнічний університет,
завідуючій кафедрою атомних станцій
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор,
Дуель Михайло Олександрович, Харківський інститут комплексної автоматизації, учений секретар
- кандидат технічних наук, доцент,
Шараєвський Ігор Георгійович, Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України, завідуючій відділом високофорсованого теплообміну
Провідна організація - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра атомних електричних станції та інженерної теплофізики, Міносвіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться "17" січня 2006 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 у Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1, аудиторія 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий "17" грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гогунський В.Д.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В даний час, коли більшість енергоблоків АЕС України експлуатується 15-20 років, наробіток частини елементів АЕС, у тому числі й елементів систем, важливих для безпеки (СВБ), наближається до величини призначеного ресурсу/терміну служби. Проведені в рамках Державного Комітету ядерного регулювання України роботи з'ясували загальну картину надійності устаткування сучасних АЕС України. Для окремих елементів систем АЕС, важливих для безпеки, наробіток/тривалість експлуатації вже перевищує зазначені величини. Отже встає питання про проведення заміни такого устаткування. По оцінках, виконаним НАЭК “Энергоатом” для 3 і 4 енергоблоків Запорізької АЕС, введених в експлуатацію в 1986 і 1987 роках відповідно, - у 523 одиниць (приблизно половина загального числа) устаткування й арматури реакторного і турбінного відділень наробіток перевищує призначений ресурс. Оцінна вартість заміни зазначених одиниць устаткування складе порядку 20 мільйонів доларів США. Економічна ситуація в ядерній енергетиці й в Україні в цілому не дозволяє знайти такий обсяг фінансування для проведення робіт із заміни устаткування. У цьому зв'язку особливо актуально встає питання про проведення переоцінки ресурсу елементів СВБ АЕС і визначення можливості продовження терміну їхньої експлуатації. Рішення, що приймаються як організаціями, що є відповідальними за безпечну експлуатацію АЕС, так і органами державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, щодо встановлення призначених термінів випробувань, профілактичних робіт та ін., потребують наглядного представлення картини, що дасть змогу прийняття цих рішень в умовах дійсної картини (теоретичного обґрунтування і подальшого практичного підтвердження). У цих умовах постає задача виконання оцінки безпеки пропонованих експлуатуючими організаціями технічних рішень по модернізації СВБ і продовженню терміну експлуатації елементів цих систем.
При вирішенні цих питань є ризик виникнення помилок двох видів:
-
залишити в експлуатації устаткування СВБ, що досягло граничного стану (чи близько до його досягнення);
-
замінити устаткування, що ще не досягло граничного стану.
В першому випадку ситуація чревата аварією з відомими наслідками, в іншому – величезними витратами, які не є виправданими. Можливі наслідки раптової відмови устаткування, особливо устаткування СВБ, з одного боку, а також висока вартість устаткування - з іншого, обумовлюють важливість коректної оцінки фактично можливого ресурсу (терміну служби), чи, іншими словами, оцінки можливості продовження експлуатації устаткування понад відповідний призначений показник надійності (ПН).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Метод дослідження надійності та ефективності захисних систем безпеки АЕС на етапі експлуатації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок