Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення екологічної безпеки шляхом зменшення кислотоутворення в атмосфері на техногенно навантажених територіях гірничо-металургійного комплексу

підвищення екологічної безпеки шляхом зменшення кислотоутворення в атмосфері на техногенно навантажених територіях гірничо-металургійного комплексу

Назва:
підвищення екологічної безпеки шляхом зменшення кислотоутворення в атмосфері на техногенно навантажених територіях гірничо-металургійного комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Публікації: Результат досліджень опубліковано у 6 наукових роботах за
гальним обсягом _____ друкованніх аркуша


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний Гірничий університет
ШВАРЦМАН Віктор Михайлович
УДК 504.3:628.512
підвищення екологічної безпеки шляхом зменшення кислотоутворення в атмосфері на техногенно навантажених територіях гірничо-металургійного комплексу
Спеціальність 21.06.01 "Екологічна безпека"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі екологічних основ технологій природо- користування Інституту проблем природо-користування та екології НАН України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник член-кореспондент НАН України Шапар Аркадій Григорович, директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України (м. Дніпропетровськ).
 
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Швидкий Микола Іванович, директор Українського державного науково-дослідного інституту безпеки праці та екології в гірничорудній та металургійній промисловості (м. Кривий Ріг), Міністерство промислової політики України;
– кандидат технічних наук, доцент Бобилєв Віталій Петрович, завідувач кафедри екології та охорони праці Національної металургійної академії України (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, кафедра екології і охорони праці (м. Луганськ), Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 7 липня 2004 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий 04.06.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 08.080.02, канд. техн. наук, доцент В.В. Панченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Історичний досвід розвитку людства показав, що інтенсивне споживання природних ресурсів притаманне економічному зростанню цивілізації. Прискорений розвиток технологічної потужності в двадцятому столітті на два порядки розширив споживання невідновлювальних природних ресурсів, що поставило розвинуті країни перед фактом знищення свого природного середовища і створило реальну загрозу існуванню самої людини. Досягнення екологічної безпеки суспільства можливо лише за умов кардинального перегляду ідеології природокористування. І головним пунктом при цьому має стати забезпечення збалансованої з можливостями навколишнього середовища господарської діяльності.
Індикаторами ефективності природокористування суспільства є обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу. З атмосферними викидами пов’язана проблема „кислотних дощів”, як одна з найбільш важливих проблем сучасності. При вивченні цієї проблеми, в першу чергу, необхідно встановити причини виникнення кислотних опадів, можливість впливу на їх утворення, що дозволить підвищити екологічну безпеку на техногенно навантажених територіях.
У зв’язку з цим в дисертаційній роботі сформульована актуальна науково-практична задача підвищення рівня екологічної безпеки території гірничо-металургійного комплексу з урахуванням діючих на підприємствах забруднюючих технологічних процесів і виробництв в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідних робіт, які виконуються в Інституті проблем природокористування та екології НАН України у відповідності з держбюджетною темою „Наукове обґрунтування пріоритетних напрямків досягнення сталого розвитку техногенно навантажених регіонів з урахуванням його нормативних показників” (постанова Бюро відділення наук про Землю Національної академії наук України від 19.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: підвищення екологічної безпеки шляхом зменшення кислотоутворення в атмосфері на техногенно навантажених територіях гірничо-металургійного комплексу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок