Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> гігієнічнА ДІАГНОСТИКА пСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ адаптації підлітків, що НАВЧАЮТЬСЯ ОПЕРАТОРСьКИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ

гігієнічнА ДІАГНОСТИКА пСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ адаптації підлітків, що НАВЧАЮТЬСЯ ОПЕРАТОРСьКИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ

Назва:
гігієнічнА ДІАГНОСТИКА пСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ адаптації підлітків, що НАВЧАЮТЬСЯ ОПЕРАТОРСьКИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М. Марзеєва
 
ГЕРАСИМЕНКО ОЛЬГА ІГОРЕВНА
УДК 613.65:616-003.96:616.8-008.615
гігієнічнА ДІАГНОСТИКА
пСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ адаптації підлітків,
що НАВЧАЮТЬСЯ ОПЕРАТОРСьКИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ
14.02.01 Ї ?ігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ -2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Коробчанський Володимир Олексійович
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри загальної гігієни та екології № 1
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Бесєдіна Олександра Андріївна
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків
АМН України, м.Харків, завідувач відділу гігієни підлітків
доктор біологічних наук
Томашевська Людмила Анатоліївна
Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М. Марзеєва
АМН України, м.Київ, головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут медицини праці АМН України, відділ епідеміологічних досліджень, м.Київ
Захист відбудеться 23 січня 2004 р. о 10оо годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м.Київ-94, вул.Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім.О.М. Марзеєва АМН України за адресою: м.Київ, вул.Попудренка, 50.
Автореферат розісланий 16 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За нашого часу діапазон спеціальностей, зв'язаних із підвищеним психоемоційним і розумовим навантаженням, яким можуть навчаться підлітки в ПТУ, неухильно розширюється. Дана обставина визначає підвищену увагу до процесу психофізіологічної адаптації підлітків, що освоюють операторські спеціальності в системі професійно-технічної освіти, оскільки основними віковими особливостями організму учнів ПТУ є незавершеність процесу формування психофізіологічних функцій, а також висока чутливість (сенситивність) зростаючого організму до усіх зовнішньосередовищних впливів (Сердюковская Г.Н., 1991; Сухарев А.Г., 1993; Кучма В.Р., 2002; Бардов В.Г., 2002; Полька Н.С., 2003; Сергета І.В., 2003).
Тому актуальне науково-теоретичне та практичне значення набуває розробка з гігієнічних позицій методичних підходів до вивчення коре-ляційної залежності між станом психофізіологічних функцій організму та успішністю процесу адаптації до різних видів діяльності. Незважаючи на численні дослід-ження в цій галузі (Навакатікян А.О., 1990; Горбунов В.В., 2001; Лях Ю.Є., 2001; Беседіна О.А., 2002; Коробчанський В.О., 2003), дотепер все ще не розроблені надійні об'єктивні критерії та методи оцінки психофізіологічних функцій людини в процесі освоєння спеціальностей операторського профілю.
Актуальним напрямком і необхідною умовою оптимізації психо-фізіологічної адаптації (ПФА) підлітків, що навчаються операторським спеціаль-ностям, є виявлення закономірностей даного процесу з використанням адекватних методів гігієнічної діагностики функціонального стану організму підлітків в процесі професійно-технічного навчання. Рішення цього питання дозволяє об'єктивно оцінити фізіологічні можливості організму учнів у процесі навчання з урахуванням характеру учбово-виробничої діяльності і на цій основі керувати процесом їхньої ПФА.
З огляду на викладене концептуальною задачею дослідження є наукове обґрунтування методичних підходів до гігієнічного вивчення та оцінки нервово-емоційного напруження (НЕН) як критерію функціонального стану організму і можливого формування донозологічних станів у підлітків у динаміці ПФА їх до умов учбово-виробничої діяльності.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану наукових досліджень Харківського державного медичного університету по темі "Розробка й обґрунтування гігієнічної концепції керування професійною адаптацією і профвідбором учнів ПТУ і коледжів" (державний реєстраційний номер 0199U001763), що є частиною державних комплексних міжвідомчих програм "Профілактика захворювань і формування здорового способу життя населення України на період до 2000 року" і "Діти України" (розд.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: гігієнічнА ДІАГНОСТИКА пСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ адаптації підлітків, що НАВЧАЮТЬСЯ ОПЕРАТОРСьКИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок