Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Старицький РОМАН МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО “РОЗБІЙНИК КАРМЕЛЮК”: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ

Старицький РОМАН МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО “РОЗБІЙНИК КАРМЕЛЮК”: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ

Назва:
Старицький РОМАН МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО “РОЗБІЙНИК КАРМЕЛЮК”: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ЦУРКАН Ігор Миколайович
УДК 821.161.2 (091) – 311.6
Старицький
РОМАН МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО
“РОЗБІЙНИК КАРМЕЛЮК”:
ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
завідувач кафедри україністики Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Дем`янівська Людмила Семенівна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри української літератури ХХ ст.
кандидат філологічних наук, доцент
Єременко Олена Володимирівна
Київський національний авіаційний університет, доцент кафедри української мови, літератури та культури.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться 11 червня 2002року о 16-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова,9)
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розіслано 10 травня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Гальона Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес духовного відродження української нації як передумови і складової частини державного становлення передбачає прилучення суспільства до відчужених мистецьких та інтелектуальних багатств. Це має відкрити шлях до нової культурної свідомості та нової культурної реальності. Зазначений духовний процес відбувається вже понад десятиліття, і не можна його недооцінювати. Окрасою нашої культури стає цілий ряд блискучих письменницьких імен, їх творів, що раніше перебували на периферії філологічної науки, не залучалися до активного літературознавчого контексту. Щоправда, ці радикальні зміни відбуваються здебільшого на інтелектуальних високостях нашого суспільства і поки що не торкнулися його внутрішніх структурних компонентів. Однією з причин, котра зумовлює таке становище національної гуманітарної, зокрема літературознавчої науки, можна вважати ще не напрацьовану, не зовсім глибоку джерелознавчу її текстологічну базу. Ґрунтовна дослідницька праця у галузі національних джерел і текстів (від історіографічних – до власне художніх), прив’язана до будь-якої події чи персоналії української етногенези, сприяє освоєнню суспільством національної культурної спадщини.
Художнє й історичне осмислення видатної національно-історичної постаті – Устима Кармалюка – видається сьогодні дуже актуальним, особливо в романі М.Старицького “Розбійник Кармелюк”, тим більше, коли йдеться про історію написання цього твору, його жанрову структуру, імпульси, що так чи інакше сприяли появі цього унікального епічного полотна. Роман “Розбійник Кармелюк” і сьогодні відіграє неабияку роль у відродженні наших національних первнів, що переросли і стали своєрідним національним міфом, спричинили яскраво-колоритний літературний характер, створили оригінальний літературний тип народного ватажка, обумовили виразну літературну атмосферу українського етносу .
Сучасна наука про літературу потребує не тільки прилучення до літературознавчого обігу численних письменницьких імен, їх творів, а й нового прочитання, переосмислення навіть тих класичних постатей у нашому письменстві, які навіть за радянських часів були віднесені до пантеону великих. Саме до таких зараховують ім`я М.Старицького, бо в історії української літератури другої половини ХІХ ст. за розмахом подвижницької діяльності, широти мислення, багатогранності творчої спадщини він посідає одне з чільних місць.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Старицький РОМАН МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО “РОЗБІЙНИК КАРМЕЛЮК”: ТИПОЛОГІЯ ЖАНРУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок