Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБСТРУКТУРНЕ ЗМІЦНЕННЯ МАТРИЦІ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРОЦЕСІ ЇХ ТЕРМОЦИКЛЮВАННЯ

СУБСТРУКТУРНЕ ЗМІЦНЕННЯ МАТРИЦІ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРОЦЕСІ ЇХ ТЕРМОЦИКЛЮВАННЯ

Назва:
СУБСТРУКТУРНЕ ЗМІЦНЕННЯ МАТРИЦІ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРОЦЕСІ ЇХ ТЕРМОЦИКЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,95 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Юрія Федьковича
Л И С И Й
МИХАЙЛО ВІКТОРОВИЧ
УДК 669.017.539.67
СУБСТРУКТУРНЕ ЗМІЦНЕННЯ МАТРИЦІ
ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ У
ПРОЦЕСІ ЇХ ТЕРМОЦИКЛЮВАННЯ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор фізико-математичних наук, професор
Зузяк Петро Михайлович, зав. кафедри фізики
Вінницького національного технічного
університету
Офіційні опоненти : доктор фізико-математичних наук, професор
Венгренович Роман Дмитрович, зав. кафедри загальної фізики Чернівецького національного
університету імені Юрія Федьковича
доктор технічних наук, ст. наук. співробітник Широков Володимир Володимирович, в.о. зав. відділом Львівського фізико-механічного інституту НАН України ім. Г.В. Карпенка
Провідна установа : Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “_25_” _червнея__2004 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано “_22” _травня_2004р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КУРГАНЕЦЬКИЙ М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Серед пріоритетних напрямів сьогодення є подальший розвиток аерокосмічної техніки. Однією з основних умов успішного вирішення цієї проблеми є створення нових матеріалів з підвищеними фізико-механічними властивостями, а відтак і виготовлення із них технічних конструкцій різноманітних літальних апаратів, здібних до експлуатації в складних умовах космосу. Такі складні масштабні завдання потребують сміливого пошуку, творчої ініціативи, новаторського підходу до питань фундаментальних досліджень перспективних конструкційних матеріалів, поліпшення їх техніко-економічних і підвищення міцнісних властивостей. Вирішальна роль серед таких матеріалів належить композиційним матеріалам, що володіють широкими функціональними можливостями і забезпечують істотне зменшення маси технічних конструкцій з одночасним підвищенням надійності, збільшенням міцності, жорсткості, розширенням безпечних умов експлуатації в екстремальних ситуаціях. Композиційними, зазвичай, називають матеріали, утворені із двох або більше різнорідних фаз, що володіють характеристиками, не властивими вихідним компонентам.
Серед композитів особливе місце займають упорядковано-армовані матеріали з матричною структурою. Об’єднуючи в одне ціле багаточисельні волокна, матриця дозволяє композиту сприймати різного роду зовнішні навантаження: розтягування, стиск, зсув та інші. В той же час матриця сама повинна приймати участь у створенні несучої здібності композиту, передаючи зусилля на волокна. За рахунок пластичної матриці здійснюється передача зусиль від зруйнованих волокон сусіднім і поглинання концентрації напружень поблизу різного роду дефектів. Поряд з цим вона забезпечує міцність і жорсткість системи при дії розтягуючих або стискуючих навантажень у напрямках відмінних від орієнтації волокон, особливо перпендикулярному. В таких випадках навантаження передається на волокна тільки через матрицю. В якості матриці переважно використовується алюміній та його сплави. Матрицю армують борними або сталевими волокнами, а також у різній послідовності і об’ємній долі борними і сталевими волокнами, або сіткою із сталевих дротинок. Внаслідок термодинамічної нестійкості в таких композиційних матеріалах відбуваються структурні зміни і хімічна взаємодія, що обумовлюють значні зміни механічних властивостей. Прогнозування властивостей композитів можливе лише на підставі знання природи і закономірностей вищезгаданих процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СУБСТРУКТУРНЕ ЗМІЦНЕННЯ МАТРИЦІ ВОЛОКНИСТИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРОЦЕСІ ЇХ ТЕРМОЦИКЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок