Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК САМООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ЗАСОБАМИ НАВЧАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

РОЗВИТОК САМООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ЗАСОБАМИ НАВЧАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
РОЗВИТОК САМООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ЗАСОБАМИ НАВЧАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
БОНДАРЕНКО Микола Іванович
УДК 378.637
РОЗВИТОК САМООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
ЗАСОБАМИ НАВЧАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія і методика трудового навчання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Глухівському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор, Сидоренко Віктор Костянтинович, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, Коберник Олександр Миколайович, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету.
кандидат педагогічних наук, професор Янцур Микола Сергійович, Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри професійної педагогіки і трудової підготовки.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії і методики трудового і професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “_13_” _січня__ 2004 р. о _1430___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розіслано “_11__” ____грудня_____2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Неухильний ріст наукової інформації знаходить безпосереднє відображення у змісті навчання. Тому перед вищою школою ставиться відповідальне завдання – не тільки дати студентам науково-обґрунтовану систему знань, а й навчити їх самостійно поповнювати знання.
Людина набуває знань у процесі активної пізнавальної та мислительної діяльності, докладаючи до цього значних вольових зусиль, наполегливості, старанності. Саме з цієї причини самостійна робота студентів посідає особливе місце серед інших методів вузівського навчання. Вона доповнює і завершує їх функції, синтезує та інтегрує їх в інтересах підготовки фахівця.
Обсяг наукових знань у будь-якій сфері діяльності, особливо в галузі природничих та технічних наук, майже повністю поновлюється упродовж 5-6 років. Виходячи з цієї обставини, навчальний процес у вищому закладі освіти повинен передбачати багатоаспектну самостійну роботу студентів з навчальною літературою. На основі цього ще в студентські роки у майбутніх фахівців формується потреба самостійно поповнювати свої знання, доповнюючи відомості, одержані на лекціях та лабораторно-практичних заняттях. Все сказане має безпосереднє відношення і до підготовки майбутніх учителів. Адже цілком очевидно, що сам учитель повинен глибоко розуміти потребу самостійної роботи з навчальною літературою і вміти навчати цього.
Проблема самостійної роботи студентів у педагогічній теорії і практиці не нова. Категорія самостійності завжди була об’єктом уваги з боку дидактики і психології. Так, визначенню поняття самостійної роботи присвячені публікації А.М.Алексюка, Н.Г.Дайрі, Е.Я.Голанта, В.П.Єсипова, В.А.Козакова, Р.М.Мікельсона, П.І.Підкасистого та ряду інших учених. Класифікація самостійної роботи здійснена в працях Г.С.Асонова, І.І.Малкіна, В.О.Онищука, А.В.Усової. Форми організації самостійної роботи знайшли відображення в дослідженнях С.У.Гончаренка, А.І.Дьоміна, П.М.Олійника, В.Ф.Паламарчук, Ю.І.Мальованого. Шляхи організації самостійної роботи розглядалися і у публікаціях Н.М.Буринської, О.А.Гуменюка, Н.С.Журавської, І.А.Зязюна, Н.Г.Ничкало, Н.О.Талалуєвої. У загальнодидактичному плані проблема самостійної роботи студентів досліджувалась В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК САМООСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ЗАСОБАМИ НАВЧАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок