Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНОЮ СЕРЕДНЬОЮ ОСВІТОЮ В РЕГІОНІ

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНОЮ СЕРЕДНЬОЮ ОСВІТОЮ В РЕГІОНІ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНОЮ СЕРЕДНЬОЮ ОСВІТОЮ В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
Петров Валерій Федорович
УДК 371:007(477)
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНОЮ СЕРЕДНЬОЮ ОСВІТОЮ В РЕГІОНІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | кандидат педагогічних наук, доцент
Єльникова Галина Василівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, кафедра менеджменту освіти, професор |
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і методики трудового та професійного навчання, професор |
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Калініна Людмила Миколаївна,
Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, лабораторія управління освітніми закладами, завідувач
Провідна установа | Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогіки, Міністерства освіти і науки України, м. Полтава |
Захист відбудеться 23 березня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 21 лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі перебудови загальної системи управління в Україні суттєвим є забезпечення успішного функціонування та демократизація управління загальною середньою освітою на рівні регіону. Як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти, зусилля управлінських органів повинні спрямовуватися на налагодження високо-професійного наукового, аналітичного, інформаційного супроводу управлінських рішень, подолання розрізненості адміністративних впливів.
Результати аналізу робіт сучасних учених засвідчили, що більшість із них убачають, що однією з необхідних умов ефективного управління є якісне інформаційне забезпечення (В.Афанасьєв, А.Берг, Г.Єльникова, М.Згуровський, Ю.Конаржевський, В.Маслов, В.Пікельна, К.Черрі, С.Янг та ін.).
Проблема інформації як ключового елементу управління освітою по всій вертикалі досліджувалась у працях М.Захарова, М.Кондакова, А.Орлова, Ф.Паначина, М.Портнова, П.Худомінського, М.Черпінського та інших учених. Проте ці роботи розглядають лише класичну адміністративну систему управління, яка зазнає значних змін в умовах ринкової економіки.
Під впливом сучасних соціально-економічних змін та пов’язаного з ним переходу світового співтовариства на глобально-інформаційний етап розвитку, вітчизняними науковцями (В.Бондар, В.Гуменюк, А.Лігоцький, В.Маслов, Н.Островерхова та ін.) порушуються питання про інформаційне забезпечення управління освітою, яке перше акумулює зміни оточуючого середовища. Цьому ж присвячено пошук учених В.Бикова, Н.Васильєва, Ю.Васильєва, Л.Вінарика, М.Поташніка, В.Руденко, Ю.Саєнко, Г.Сурмило, О.Суслова, В.Татьянченка, Ю.Чернова, А.Щедріна та ін. Водночас результати порівняльного аналізу досліджень українських та зарубіжних авторів переконують, що у вітчизняних працях основні зусилля зосереджено на висвітленні окремих теоретико-методологічних та прикладних аспектів проблеми. Так російські вчені акцентують увагу на інформаційних діях, пов’язаних із оцінюванням успішності викладачів та школярів. Учені з країн Балтії розглядають питання організації роботи з інформацією в управлінні освітою на рівні територіального управління (А.Газарян, В.Саметіс, А.Тюрнпуу). Голландські дослідники (П.Карстаньє, Рональд де Гроот) цю ж проблему розв’язують у межах шкільного моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАГАЛЬНОЮ СЕРЕДНЬОЮ ОСВІТОЮ В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок