Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОІНДУЇЗМ: ІСТОРІЯ ПОЯВЛЕННЯ, ЕВОЛЮЦІЇ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

НЕОІНДУЇЗМ: ІСТОРІЯ ПОЯВЛЕННЯ, ЕВОЛЮЦІЇ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Назва:
НЕОІНДУЇЗМ: ІСТОРІЯ ПОЯВЛЕННЯ, ЕВОЛЮЦІЇ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дніпропетровський національний університет
ТАМАМЯН Наталя Вікторівна
УДК 294.512.14:294.55(09)
НЕОІНДУЇЗМ: ІСТОРІЯ ПОЯВЛЕННЯ, ЕВОЛЮЦІЇ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі культурології Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Катунін Юрій Андрійович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського
професор кафедри культурології
(м. Сімферополь),
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Айбабін Олександр Ілліч,
керівник Кримського відділення Інституту
сходознавства ім. А. Кримського НАН України
(м. Сімферополь).
кандидат історичних наук, доцент
Ленько Олександр Валерійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри всесвітньої історії
(м. Харків).
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра всесвітньої історії (м. Донецьк)
Захист відбудеться “ 18 ” квітня 2007 року о 13.00 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, палац студентів ДНУ, к.30.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 16 ” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.О. Кривий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У 60–70 роки ХХ століття на Сході, а потім і в країнах Заходу, широке поширення одержали нетрадиційні релігійні культи, основою яких став індуїзм. Починаючі з 70-х років послідовники таких культів стали з’являтися на території СРСР, а після його розпаду – і на території країн пострадянського простору. Значна частина із цих культів ідеологічно протилежна релігійним традиціям, які протягом століть формувались на території України, Росії та інших держав.
Серед релігійних новацій, які виникли на Сході й пройшли довгу історичну еволюцію, особливе місце займає неоіндуїзм, представлений гаудіа-вайшнавізмом, яскравим представником якого є Міжнародне Суспільство Свідомості Крішни (МССК). Число адептів цієї течії постійно росте, його громади сьогодні існують практично у всіх країнах Америки, Європи та Азії.
Появлення нетрадиційних культів на тій або іншій території світу є протестною реакцією деякої частини населення проти існуючих традиційних форм світогляду. Досить часто вони носять характер протесту проти існуючого соціально-політичного устрою. Але на початку нового тисячоліття багато нетрадиційних конфесій почали втрачати тенденцію “бунтарства” й успішно пристосовуватися до існуючих соціально-політичних умов різних країн, знаходячи “загальну мову” із представниками традиційних релігій.
До конфесій східного походження необхідно підходити диференційовано, оцінюючи їх об’єктивно та знаходячи позитивний потенціал в їхній діяльності. Помилкою є таврування тих конфесій, які не несуть погрози ні суспільству, ні окремим його членам.
Зараз нетрадиційні релігійні течії, у тому числі й гаудіа-вайшнавізм, вже не є альтернативними стосовно релігійних організацій і соціального укладу “східних” й “західних” країн, як вони раніше голосно іменувалися. Під час довгого розвитку, гаудіа-вайшнавізм або “крішнаїзм”, як його називають у країнах Заходу, перетворився в самостійну течію, що не тільки не йде всупереч з індуїзмом, але й є яскравим представником давньої релігії, яка увібрала в своє віровчення й елементи інших релігій, у тому числі і християнства.
З початку 90 років ХХ століття неоіндуїзм почав поширюватися в Україні. На жаль, в українській історичній науці ще немає глибокого всеосяжного вивчення даної релігійної течії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НЕОІНДУЇЗМ: ІСТОРІЯ ПОЯВЛЕННЯ, ЕВОЛЮЦІЇ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок