Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАННЯ СУХА ПЛЯМИСТІСТЬ ТА ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ТОМАТА ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА СТІЙКІСТЬ

РАННЯ СУХА ПЛЯМИСТІСТЬ ТА ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ТОМАТА ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА СТІЙКІСТЬ

Назва:
РАННЯ СУХА ПЛЯМИСТІСТЬ ТА ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ТОМАТА ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА СТІЙКІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисак Сергій Анатолійович
УДК 635.64:632.9:631.527
РАННЯ СУХА ПЛЯМИСТІСТЬ ТА ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ТОМАТА ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА СТІЙКІСТЬ
06. 01. 11 - фітопатологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник - кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
СКЛЯРЕВСЬКА Валентина Василівна,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії
імунітету овочевих рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, доцент
СЛЮСАРЕНКО Олександр Миколайович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова,
професор кафедри мікробіології та вірусології
кандидат біологічних наук
ЗАХАРЧУК Наталія Анатоліївна,
Інституту картоплярства УААН
вчений секретар
 
Захист відбудеться "28" вересня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, к. 28
Автореферат розісланий 2 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мороз М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед овочевих рослин томат займає одне з провідних місць у забезпеченні населення продуктами харчування, а переробної промисловості - сировиною. Однією з причин недобору врожаю є ураження їх грибними хворобами, серед яких значної шкоди сучасним сортам і гібридам томата завдає факультативний паразит некротрофного типу живлення Alternaria solani Ell et Mart. (Sor.) – збудник ранньої сухої плямистості. При епіфітотійному характері розвитку цієї хвороби втрати урожаю сягають 30-50% (Бойко М.И, 1954; Дорожкин Н.А., Иванюк В.Г. 1977).
Світовий та вітчизняний досвід свідчить, що на сучасному етапі ведення сільського господарства основою захисту рослин томата є впровадження у виробництво стійких сортів і гібридів, що сприяє отриманню якісної та вільної від пестицидного забруднення продукції. Враховуючи еволюційну особливість геному томата, в якому на сьогодні гени моногенної стійкості проти цього збудника ще не ідентифіковані (List of Tomato Gene Names and Symbols, 2006), тому нині єдиною формою імунологічного захисту томата від ранньої сухої плямистості в усьому світі залишається полігенний тип стійкості.
Для створення стійких сортів і гібридів томата особливе значення повинні мати дослідження, направлені на ідентифікацію збудників ранньої сухої плямистості, всестороннє вивчення їх біологічних, екологічних особливостей та взаємозв’язків з рослиною-живителем. Тільки на цій основі можна теоретично обґрунтувати цілеспрямоване ведення селекції томата на ознаку стійкості проти означеної хвороби, а в практичному аспекті – отримати стійкий вихідний матеріал, який забезпечить належний захист рослин. Значущість та актуальність представленої проблеми й обумовили вибір теми дисертаційної роботи та стали основою для проведення наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках державної НТП ”Овочівництво і баштанництво”, під-програми 01 ”Розробити теоретичні основи селекції основних овочевих культур з використанням нових методів прикладної генетики, біотехнології та імунітету рослин”, завдання 02.04 ”Провести диференціацію колекційного і селекційного матеріалу томата відкритого ґрунту за ступенем стійкості проти групи фітопатогенів” (номер Державної реєстрації 0104U006540).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень - вивчити морфологічні, біологічні та екологічні особливості розвитку основного збудника ранньої сухої плямистості томата – гриба Alternaria solani, а також дослідити мінливості ознаки стійкості колекційного матеріалу цієї овочевої рослини, удосконалити методи оцінки і добору стійких генотипів на різних етапах онтогенезу рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РАННЯ СУХА ПЛЯМИСТІСТЬ ТА ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ТОМАТА ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ НА СТІЙКІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок