Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік і контроль лізингових ПРОЦЕСІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Облік і контроль лізингових ПРОЦЕСІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
Облік і контроль лізингових ПРОЦЕСІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бондар Тетяна Анатоліївна
УДК: 657.42
Облік і контроль лізингових ПРОЦЕСІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку, аналізу та аудиту в АПК Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Лінник Володимир Григорович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри обліку, аналізу та аудиту в АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сопко Василь Васильович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри обліку підприємницької
діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Грінько Алла Павлівна,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, м.Харків,
доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету
Міністрів України, кафедра бухгалтерського обліку і
аудиту, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 27 ” грудня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національноиу економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий “ 26 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., професор Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміцнення та подальше розширення ринкового середовища в Україні вимагає функціонування належного господарського механізму. Облік і контроль, виступаючи складовими системи господарювання, можуть сприяти успішному розвитку господарського механізму, або стримувати, гальмувати цей процес. Разом з тим, раціональна організація обліку й контролю на рівні підприємств забезпечує прийняття відповідних управлінських рішень. Таким чином, реформування бухгалтерського обліку й контролю, що проводиться в Україні, є цілком закономірним процесом.
Досвід зарубіжних країн підтверджує, що агропромисловому комплексу складно розвиватися без застосування лізингу як джерела формування фінансових ресурсів. У більшості розвинутих країн (Великобританії, Німеччині, США, Франції) на лізингові послуги припадає приблизно третина всієї маси інвестицій. В Україні ж, за оцінкою експертів і учасників ринку, – лише 4-5 %.
Ефективність управління економічними процесами щодо лізингової діяльності у сільському господарстві значною мірою залежить від достовірності, оперативності та обґрунтованості інформації про сучасний стан лізингових відносин. Основним джерелом цієї інформації виступає система бухгалтерського обліку, завдяки якій здійснюється процес її виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі внутрішнім і зовнішнім користувачам.
З’ясуванню теоретичних і практичних аспектів лізингових операцій та побудові їх обліку і контролю присвячені роботи В.Г.Андрійчука, М.Т.Білухи, Ф.Ф.Бутинця, В.Д.Газмана, О.М.Голованова, В.А.Горемикіна, А.П.Грінько, М.Я.Дем’яненка, В.П.Завгороднього, О.В.Кабатової, Г.Г.Кірейцева, М.В.Кужельного, В.Г.Лінника, А.О.Левковича, В.І.Міщенка, М.Ф. Огійчука, В.Ф.Палія, В.В.Сопка, Л.К.Сука, Т.Е.Унковської та інших вчених.
Разом із тим, теоретичні положення праць вітчизняних і зарубіжних учених, а також практика діяльності підприємств свідчать, що облік і контроль лізингових операцій вимагають подальшого вдосконалення з метою забезпечення ефективного управління лізинговою діяльністю як у країні, так і в окремих господарствах.
До проблемних питань, які вимагають подальшого дослідження, можна віднести: різні підходи до визначення сутності лізингу та його місця серед інших, суміжних із ним явищ; розбіжності між класифікацією, запропонованою вченими-економістами та її прикладним варіантом з урахуванням практичних потреб бухгалтерського обліку; недостатній рівень розкриття в первинних документах інформації, необхідної для вичерпної характеристики лізингових процесів; відсутність єдиних організаційних принципів побудови системи обліку лізингових операцій і потреба їх затвердження на законодавчому рівні; недосконалість програмного забезпечення щодо обліку лізингової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Облік і контроль лізингових ПРОЦЕСІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок