Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВА СТАБІЛІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ У ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

ФІНАНСОВА СТАБІЛІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ У ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
ФІНАНСОВА СТАБІЛІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ У ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
 
ДЕМЯНЕНКО ІННА ВІКТОРІВНА
УДК 336.012.023 : 631.16
ФІНАНСОВА СТАБІЛІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ
У ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук (м. Київ) у відділі фінансово-кредитної та податкової політики.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
Саблук Петро Трохимович,
директор Інституту аграрної економіки УААН.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Грушко Віктор Іванович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Алексійчук Володимир Миколайович,
Інститут аграрної економіки УААН, заступник завідувача відділом фінансово-кредитної та податкової політики
Провідна установа: | Інститут економіки НАН України,
відділ фінансово-кредитного регулювання
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ – 127 вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх).
Автореферат розісланий “ 11 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук |
Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією із найголовніших і принципово важливих сучасних проблем ринкової трансформації національної економіки України є забезпечення її виходу на траєкторію стабільного зростання. Це потребує відпрацювання ефективної моделі господарсько-політичного механізму державного регулювання стабілізації та розвитку суспільного відтворення у поєднанні із ринковими механізмами саморозвитку підприємств.
Загальною теоретичною і методологічною основою реалізації цих завдань є класична теорія розширеного суспільного відтворення у поєднанні з окремими положеннями теорій факторів виробництва та економічного зростання. Застосування положень цих теорій для побудови моделі фінансової стабілізації економіки і забезпечення фінансової стійкості підприємств ускладнюється незакінченістю і незрілістю організаційно-правових форм та механізмів регламентації економічних відносин, зумовлених перехідним станом національної економіки в процесі її ринкової трансформації. Це спричиняє необхідність вирішення зазначених питань у складній системі ринкового реформування зовнішнього економічного середовища і внутрішнього стану підприємств.
В обґрунтування ефективної моделі ринкової економіки соціальної спрямованості та розробку фінансового механізму її функціонування в Україні вагомий вклад вносять провідні учені-економісти В.Геєць, А. Гриценко, І.Лукінов, С.Мочерний, А.Покритан, В.Черняк, А.Чухно, фінансисти І.О. Бланк, О.Д.Василик, В.І.Міщенко, А.П.Поддєрьогін, Г.О.П’ятаченко, В.С.Савчук, О.Й.Саврук, І.В.Сало, В.М.Суторміна, В.М.Федосов, С.І.Юрій та багато інших.
Особливо важливим для забезпечення позитивних зрушень економічного розвитку в Україні засобами фінансово-економічного регулювання ринкових відносин є вклад видатного економіста сучасності академіка І.І.Лукінова. Розроблені ним пропозиції впливу на відтворювальний процес економічних інтересів, мотивів і стимулів, поєднання державного регулювання з механізмами саморегулювання економічних систем у сфері товарно-грошових відносин і вимог закону вартості створюють цілісну концепцію програмних дій управління соціально-економічним розвитком суспільства.
Економісти-аграрники України ведуть продуктивний пошук шляхів подолання кризи сільськогосподарського виробництва, забезпечення його стабілізації і фінансової стійкості підприємств, створюють модель пріоритетності цієї галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІНАНСОВА СТАБІЛІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ У ТРАНСФОРМАЦІЙНОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок