Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Солошич Ірина Олександрівна
УДК: 372.850.4 : 378.147.2
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
13.00.02 - теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Іванович,
Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри креативної педагогіки та інтелектуальної власності, м. Харків.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, ректор
 
Провідна установа | Херсонський державний університет, кафедра загальної інженерної підготовки, м. Херсон.
Захист відбудеться “19” травня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, .
Автореферат розісланий “15” квітня 2006 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Підготовка інженерів з високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості стала одним з головних важелів у розв’язанні гострих екологічних і соціально-економічних проблем України.
Одним із складників професійної діяльності майбутніх інженерів-електромеханіків є проектування, налагоджування та обслуговування майже всього виробничого устаткування підприємств. Від їх роботи залежить, наскільки безпечним буде вплив підприємства на навколишнє природне середовище. Тому постає необхідність формування у майбутніх інженерів-електромеханіків саме екологічних знань для того, щоб вони могли професійно вирішувати не тільки суто технічні питання, але й знаходити раціональний вихід з екологічних проблем.
Аналіз наукових праць із філософії, педагогіки, психології та екології засвідчує, що проблеми екологічної освіти розглядаються в різних аспектах, а саме: філософські проблеми екологічної освіти розкривають В.С. Крисаченко, М.М. Мойсєєв, А.В. Толстоухов, М.І. Хилько та інші вчені; загально-педагогічні й психологічні – О.М. Захлєбний, І.Д. Звєрєв, О.М. Іонова, І.Т. Суравегіна та інші вчені; концептуальні положення, які формують підходи до вивчення довкілля, розкривають у своїх працях Г.О. Білявський, В.І. Вернадський, В.Ю. Некос, А.Н. Некос, В.М. Шмандій та інші вчені; проблеми формування екологічних знань розглядають Л.С. Виготський, Е.В. Гірусов, А.В. Степанюк; закономірності процесу навчання природничих дисциплін - Г.П. Пустовіт, Н.О. Пустовіт; системний підхід до екологічного навчання - С.Н. Глазачєв, В.М. Боголюбов, Л.Б. Лук’янова, Г.Ф. Пономарьова; формування екологічної свідомості та екологічної культури - М.І. Д’яченко, В.І. Панов, В.А. Ясвін та інші вчені. Застосування професійних знань майбутніх інженерів у виробничих умовах відображено в роботах Б.М. Арпентьєва, А.Т. Ашерова, Ю.К. Бабанського, Т.О. Дмитренко, О.Е. Коваленко, М.І. Лазарєва, О.М. Матюшкіна, О.Г. Романовського, М.М. Скаткіна.
Аналіз наукових праць вітчизняних і зарубіжних педагогів дає підстави зробити висновок про те, що основна частина їх досліджень у галузі екологічного навчання присвячена методиці навчання професійних екологів та майбутніх педагогів і недостатньо уваги приділено формуванню екологічних знань у майбутніх інженерів.
Дослідження стану формування екологічних знань у майбутніх інженерів-електромеханіків свідчать, що в цій галузі існують значні проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ЕЛЕКТРОМЕХАНІКІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок