Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БУРЯК ОЛЕГ ПЕТРОВИЧ
УДК 330.342+336.1:352
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі податків, бюджету і казначейської справи Львівської державної фінансової академії.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Альошина Лідія Євгенівна,
Львівська державна фінансова академія,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Полозенко Дмитро Васильович,
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України,
завідувач відділенням;
кандидат економічних наук
Демків Олег Іванович,
Головне фінансове управління
Львівської обласної державної адміністрації,
начальник. |
Захист відбудеться “10” жовтня 2007 року о 1200 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 35.154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “8” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Сторонянська І.З.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегічна доктрина та пріоритети національного розвитку передбачають побудову демократичного, соціально орієнтованого суспільства, концептуально-базисним підґрунтям якого є місцеве самоврядування як суб’єкт адміністративної вертикалі фінансових правовідносин в державі. Істотне розширення функцій, завдань, повноважень місцевих органів влади й управління за останні роки не призвело, однак, до відповідного зростання ресурсного потенціалу територій.
Водночас розбудова фінансової, фіскально-економічної, бюджетної систем у контексті євроінтеграційних процесів, підписання й ратифікація парламентом низки документів у галузі місцевого самоврядування вимагають переосмислення соціально-економічної природи місцевих фінансів, їх місця й ролі в економічній системі держави, теоретичного обґрунтування процесів формування дохідної бази і напрямів використання коштів місцевих бюджетів, сутності місцевого оподаткування та його значення у забезпеченні фінансової стійкості територіальних громад, створення ефективної системи міжбюджетних відносин і територіального фінансового вирівнювання.
З огляду на це виняткової актуальності набувають теоретико-методологічні й прикладні питання становлення та розвитку місцевих фінансових інститутів, їх адаптації до вимог ринкового економічного середовища.
Різнобічні аспекти окресленої проблематики висвітлювалися в роботах класиків політичної економії – А.Сміта, К.Штейна, Л.Штейна, Р.Гнейста, А.Вагнера, Р.Рау; відомих економістів ХІХ-ХХ століть – І.Озерова, В.Твердохлєбова, М.Курчинського, Л.Ходського, А.Маркова, Б.Кринської, М.Мітіліна, М.Сірінова, Г.Тіктіна, Є.Яніцького, В.Шавриної, Г.Поляка та інших; вчених-фінансистів сучасності – В.Андрущенка, В.Гейця, В.Зайчикової, В.Кравченка, В.Опаріна, В.Суторміної, В.Федосова, Д.Полозенка, І.Алєксєєва, І.Луніної, К.Павлюк, М.Козоріз, О.Василика, О.Вовчак, О.Кириленко, О.Демківа, С.Льовочкіна, С.Юрія, Т.Смовженко, Ц.Огня тощо. Проте ціла низка проблемних питань в галузі фінансового забезпечення місцевого самоврядування потребує додаткового вивчення. Зокрема, розвиток системи фінансових інститутів місцевого самоврядування розглядається автором як вагомий стабілізуючий чинник, що сприяє налагодженню ефективної співпраці державного і приватного секторів щодо надання суспільних послуг громадянам, а це спонукає до більш ретельного аналізу форм і методів подальшого розвитку місцевих фінансових інститутів та удосконалення їх функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок