Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ

ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ

Назва:
ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ
ТА ДИЗАЙНУ
РЕДЬКО ЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 677. 027
ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ
Спеціальність 05.18.19 – технологія текстильних матеріалів,
швейних і трикотажних виробів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Романкевич Олег Володимирович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідувач кафедри опоряджувального виробництва
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Сарібеков Георгій Савич, Херсонський національний технічний університет, проректор з наукової роботи і зовнішніх зв’язків
кандидат технічних наук, ст. наук. співр. Синельникова Валентина Іванівна, ВАТ «Український науково-дослідний інститут текстильної промисловості», директор
Захист відбудеться «24» червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 при Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Немировича-Данченко, 2, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Немировича-Данченко, 2, корпус 1.
Автореферат розісланий «21» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.О. Полька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В сучасному світі відбувається диференціація за асортиментом продукції, що виробляється підприємствами легкої промисловості. В країнах Європи робиться акцент на виробництво наукомісткої продукції. Отримує широке застосування "технічний текстиль", який використовують для вирішення технічних проблем.
Електропровідні волокнисті матеріали, що являються сировиною для деяких видів технічного текстилю, отримують методом модифікації хімічних волокон, наприклад, карбонізацією віскозних або поліакрилонітрильних волокон, металізацією, напиленням в вакуумі хімічних волокон, наприклад, поліефірних. Відоме формування віскозних волокон, які наповнені металічним нікелем з послідуючим "випаленням" целюлози і отриманням нікелевих волокон. Електропровідними являються волокнисті матеріали, високонаповнені технічним вуглецем або графітом.
Унікальні властивості електропровідних полімерів із спряженими подвійними зв’язками в основному ланцюгу обумовлюють їх широке застосування в сучасній електроніці, оптоелектроніці та радіофізиці, наприклад, у вигляді наноплівок. При окислювальній конденсації аніліну полімеризується поліанілін, сіль емеральдину якого має електропровідність.
Поліанілін використовується для хімічних джерел струму, фотоелементів, світлодіодів та імобілізації ферментів. Відомі спроби формування волокон, в тому числі нановолокон, з розчинів сумішей поліаніліну з деякими волокноутворюючими полімерами. Подібний шлях одержання електропровідних волокон на основі полімерів з системою спряжених подвійних зв’язків відноситься до технології хімічних волокон і може бути реалізованим тільки при наявності спеціального обладнання.
Поряд з існуючими методами одержання електропровідних волокон запропоновано принципово новий напрям: синтез електропровідного барвника у волокнистому матеріалі з метою створення антистатичних або електропровідних волокнистих матеріалів методами поверхневого фарбування. Розробка методу поверхневого фарбування поліаніліном дозволить одержувати новий вид електропровідних волокнистих матеріалів на будь-якому текстильному підприємстві.
Актуальність теми даної роботи, що направлена на розробку та дослідження принципово нової технології опорядження текстильних матеріалів, полягає в наданні волокнистим матеріалам принципово нових властивостей, а саме електропровідності і являється безсумнівною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок