Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ

ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ / сторінка 5

Назва:
ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

При використанні способу фарбування «як катіонними барвниками» за одностадійним та двохстадійним методами фарбування поліамідного волокнистого матеріалу з застосуванням пергідролю водня як окисника не досягається висока сорбція аніліну (вихід барвника ? 1%), не вдається отримати електропровідний волокнистий матеріал.
В підрозділі 4.2 досліджено сорбцію аніліну поліамідним волокном по режиму фарбування дисперсними барвниками з одночасним та послідовним окисленням аніліну, що пояснюється подібністю аніліну за структурою звичайним дисперсним аміноантрахіноновим барвникам.
Одностадійний процес фарбування з окисленням аніліну в кислому середовищі надсірчанокислим амонієм при зміні вмісту аніліну в ванні дозволив отримати електропровідний волокнистий матеріал (рис. 1).
Перший поріг перколяції відповідає появі першого безперервного ланцюгу електропровідних елементів в об’ємі досліджуваного зразка. У випадку трикотажного полотна подібним неперервним (одномірним) ланцюгом являється сукупність електропровідних ділянок поліамідних ниток у структурі трикотажного полотна.
При двохстадійному фарбуванні введення електроліту з метою зниження розчинності аніліну в воді можливе як на першій стадії – сорбції аніліну, так і на обох стадіях – при сорбції (збільшення сорбції аніліну) та окисленні (уповільнення десорбції аніліну з волокнистого матеріалу при окисленні).
В роботі використано два критерія сорбції аніліну на першій стадії: 1) оптична густина; 2) електропровідність волокнистого матеріалу.
Введення електроліту на обох стадіях процесу фарбування в кількості 50 г/л (рис. 2, а) приводить до суттєвого збільшення кількості барвника, синтезованого на волокні: оптична густина D = 0,2 досягається вже при концентрації 20 г/л аніліну на першій стадії замість 120 ? 140 г/л (рис. 2, б) при фарбуванні, коли електроліт на другій стадії відсутній.
Таким чином, використання підходу традиційного для прямих та активних барвників (збільшення сорбції в присутності електроліту) при фарбуванні поліамідного полотна аніліном як дисперсним барвником, приводить до можливості зменшення необхідної концентрації аніліну в фарбувальній ванні майже в 6 раз.
З точки зору електропровідності розподіл барвника в об’ємі полотна надзвичайно важливий, тому що саме цей фактор в першу чергу визначає концентрацію першого порогу перколяції.
Встановлено, що для волокнистого матеріалу (полотно, комплексная нитка) провідність починається практично при концентрації аніліну в фарбувальній вані 60 г/л (рис. 3, а) на першій стадії. Електропровідність забарвленого поліамідного волокнистого матеріалу зростає при введенні електроліту в кількості 20 ? 50 г/л (рис. 3, б).
Таким чином, застосовуючи спосіб фарбування «як дисперсними барвниками», вдалося отримати електропровідний волокнистий матеріал, що має електропровідність (у = 1·10–2 ч 1·10–1 См/м) при концентрації аніліну в фарбувальній ванні 80 г/л і більше (в присутності електроліту).
Молекулярна розчинність аніліну в поліакрилонітрильному волокнистому матеріалі призводить до синтезу достатньо великої кількості жорстколанцюгового поліаніліну в аморфних областях поліакрилонітрилу, що спричиняє втрату його «волоконних» властивостей.
В зв’язку з цим представляється доцільним розробити спосіб синтезу електропровідного барвника (поліанілін) на волокні, при якому будуть відсутні стадії дифузії та сорбції в середину волокна.
В підрозділі 4.3 наведені результати технологічних досліджень сорбції поліаніліну на полімерній волокнистій матриці за механізмом гетерокоагуляції.
Для здійснення нового способу отримання електропровідних волокон на основі солей поліаніліну (в формі емеральдину) необхідним являється введення в фарбувальну ванну поверхнево-активних речовин. Сорбція молекул ПАР на поверхні утворених при окисленні аніліну часточок нерозчинного поліаніліну з однієї сторони, припиняє їх подальший ріст, а з іншої – уповільнює коагуляцію утворених часточок одна з одною.
При використанні іоногенних та неіоногенних ПАР при окисленні аніліну в фарбувальній ванні можуть бути отримані колоїдні розчини солі емеральдину з різним зарядом поверхні дисперсних часточок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ В ПРОЦЕСІ ОПОРЯДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок