Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ КОЛЕГІУМІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ КОЛЕГІУМІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ КОЛЕГІУМІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
САДОВНІКОВА Ольга Павлівна
УДК 373.5.016:811.161.2
РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ КОЛЕГІУМІВ
У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Паламар Лариса Максимівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор Інституту філології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Горошкіна Олена Миколаївна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри української мови;
кандидат педагогічних наук
Голуб Наталія Миколаївна, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, доцент кафедри методики викладання української мови та літератури.
Захист відбудеться “23” січня 2008 р. о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.02 в Інституті педагогіки АНП України (04053, м.Київ, вул.Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського (м.Київ, вул. Берлінського, 9).
Автореферат розіслано “21” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Духовні й економічні зрушення, що відбуваються в Україні, зумовлюють реформування освіти, яка має сприяти утвердженню людини як найвищої соціальної цінності, розкриттю її здібностей, задоволенню різноманітних освітніх потреб. Сучасне життя ставить перед школою нові завдання: виховання творчої особистості, здатної, на відміну від людини-виконавця, самостійно мислити, народжувати оригінальні ідеї, приймати нестандартні рішення.
На формування світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості звертається увага в Національній доктрині розвитку освіти. Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття) пріоритетним напрямом реформування змісту загальноосвітньої підготовки визначає розвиток гуманітарного мислення, вільне володіння рідною мовою. У Концепції мовної освіти 12-річної школи акцентується увага на тому, що українська мова має бути засобом самопізнання, саморозвитку й самовираження людини. Тому й програма з рідної мови орієнтує вчителя на формування творчої самостійності учнів у пізнавальній діяльності. Для розв’язання поставлених завдань в Україні створено мережу загальноосвітніх навчальних закладів нового типу, серед яких важливу роль у формуванні творчої особистості відіграє колегіум – загальноосвітній заклад ІІІ ступеня філологічно-філософського та культурно-естетичного профілів. Навчальний процес у закладах такого типу здійснюється з урахуванням основних положень Концепції профільного навчання і передбачає набуття старшокласниками навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвиток їхніх інтелектуальних, творчих рис у процесі поглибленого вивчення української мови. Зусилля педагогів спрямовуються передусім на формування і розвиток творчої особистості, важливими ознаками якої є самостійність в інтелектуально-творчій діяльності, здатність до самоорганізації, саморозвитку і самовиховання.
Проблему розвитку творчих здібностей суб’єктів пізнавальної діяльності порушено в працях філософів (І.Бичко, І.Горак, М.Горлач, І.Надольний, Б.Новиков, В.Овчинников, Я.Пономарьов, В.Табачковський, О.Шумілін та ін.). Дослідниками визначено природу творчості, типи і види творчої діяльності як форми пізнання навколишнього світу, передумови творчої самореалізації особистості.
Лінгвістичні і психолінгвістичні основи розвитку творчої самостійності пов’язані передусім з процесами породження мовлення в контексті питання співвідношення мови і мовлення, мови і мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ САМОСТІЙНОСТІ УЧНІВ КОЛЕГІУМІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок