Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Загрузка...

ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ / сторінка 10

Назва:
ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таким чином, рецептори В-лімфоцитів за своїми властивостями не відрізняються від рецепторів нервових клітин. Очевидно також, що вживання нікотину (паління) змінює кількість нАХР на поверхні В-лімфоцитів і, відповідно, їх чутливість до ендогенного, природного агоністу (ацетилхоліну). Результати експериментів з мієломою Х63-Ag8 та з щурами, що вживали нікотин, свідчать про те, що клітини здатні також знижувати кількість рецепторів, щоб запобігти токсичній дії нікотину.
Нікотинові рецептори є іонними каналами. Іони кальцію, для яких проникні нейрональні субтипи нАХР, особливо 7-вмісні, є медіаторами багатьох внутрішньоклітинних сигнальних процесів. Вважають, що нікотин, який діє через 7 нАХР, впливає саме на Са2+ сигналінг в лімфоцитах. З іншого боку, показаний зв’язок нАХР з тирозиновими кіназами, незалежними від Са2+. Ми поставили запитання, чи є відкриття іонного каналу необхідним для передачі проліферативного сигналу в клітинах гібридоми. Для цього було вивчено вплив на проліферацію клітин специфічного блокатору відкритого каналу нАХР бензогексонію. Як показано на рис. 10, бензогексоній дозозалежно пригнічував проліферативну активність в присутності нікотину.
Ці дані свідчили про те, що проліферативний сигнал, який генерується в клітинах гібридоми за дії нікотину, потребує відкриття іонного каналу. З іншого боку, в деяких випадках, активація нАХР-залежних процесів, напевно, відбувалась без відкриття каналу. Так, ми спостерігали посилення проліферації клітин DT40 під дією наномолярних доз -кобратоксину. Згідно літературних даних, -бунгаротоксин захищав клітини від апоптозу, подібно до нікотину (De Rosa et al., 2005), а антитіла проти нАХР стимулювали проліферацію клітин SP-2/0 (Калашник та ін., 2000). Аналіз цих даних дозволив нам дійти висновку, що принаймні не всі сигнальні процеси, які запускаються в досліджених нами клітинах при активації нАХР (дії нікотину), пов’язані із катіонами, які потрапляють в клітину крізь іонний канал. Частина із них може запускатися за рахунок конформаційних перетворень молекули нАХР при зв’язуванні агоністів, антагоністів або специфічних антитіл. Ці результати вказують на те, що класичний іонний канал може передавати в клітину інформацію і нетрадиційним для себе шляхом, подібно до, наприклад, антиген-специфічних рецепторів лімфоцитів. Можливо, таким шляхом в деяких клітинах діє і нікотин. Наприклад, в клітинах DT40 стимуляція проліферації відбувалась за надто високих доз нікотину, які скоріше призводили до десенситизації, ніж до активації нАХР.
В результаті проведеної роботи визначено, що нікотин є важливим регулятором життєдіяльності клітин В-лімфоцитарного походження. Він прискорює проліферацію клітин, що діляться, і сприяє їх виживанню в умовах дефіциту поживних факторів (перенаселенні). Як показано на моделі гібридоми, трансформованої клітинної лінії, що продукує антитіла, стимуляція мітотичного циклу запобігає синтезу і секреції антитіл. Ці дані добре узгоджуються із описаним дефіцитом сироваткових імуноглобулінів на фоні вираженого лімфоцитозу у людей, що палять тютюн. Результати роботи дають пояснення цьому феномену, показуючи, що нікотин прямо впливає на клітини В-лімфоцитарних ліній через експресовані на них ацетилхолінові рецептори нікотинового типу.
Наявність принаймні двох субтипів нАХР на клітинах досліджених ліній, природно, ставила запитання, який із них переважно опосередковує ефект нікотину і передає про-проліферативний сигнал. В мозку найбільш високоафінними до нікотину є рецептори субтипу 42. З іншого боку, саме з 7-вмісними нАХР пов’язують про-проліферативні і анти-апоптичні властивості як в нейронах, так і в ряді незбудливих клітин (Wright S.C. et al., 1993; Uckun F.M. et al., 1996; Zhu D.M. et al., 2002; Mai H. et al., 2003; De Rosa M.J. et al., 2005). Використання 7-специфічних токсинів як для визначення експресії нАХР, так і в функціональних тестах, дозволило нам дійти висновку, що в більшості досліджених моделей саме 7-вмісні нАХР відповідні за регуляцію проліферації і апоптозу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок