Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ / сторінка 11

Назва:
ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Такі дані узгоджуються із результатами, отриманими з клітинами нокаутних мишей, де саме відсутність 7-субодиниці нАХР запобігала поширенню пулу В-лімфоцитів як в кістковому мозку, так і в селезінці (Skok et al., 2006).
Загалом, описані результати визначають молекулярну основу впливу нікотину на клітини В-лімфоцитарного походження і пояснюють механізм патогенного впливу паління на гуморальну ланку імунної системи.
ВИСНОВКИ
1. В результаті виконання дисертаційної роботи встановлено, що нікотин впливає на базові життєві функції клітинних ліній В-лімфоцитарного походження, діючи на експресовані ними нікотинові ацетилхолінові рецептори.
2. Клітини досліджених ліній: мієломи X63-Ag8, гібридом SP-2/0, 1D6 і лімфом DT40, Ramos, – експресують 4(2) і 7(4)-вмісні нАХР, причому кількість і спектр представлених на поверхні субтипів відрізняється у клітин різного видового походження.
3. За своїми властивостями нАХР клітин В-лімфоцитарних ліній подібні до нАХР нервових клітин: їх експресія є чутливою до нікотину, а десенситизація відбувається при підвищенні концентрації внутрішньоклітинного кальцію.
4. Нікотин впливає на кількість нАХР, експресованих на поверхні клітин В-лімфоцитарних ліній, здійснюючи їх ап- або даун-регуляцію, що залежить від функціонального стану клітин.
5. Чутливість клітин до дії нікотину залежить як від кількості нАХР, так і від їх функціональної активності, на яку зокрема впливають адгезивні контакти клітин.
6. Нікотин сприяє проліферації і виживанню за несприятливих умов клітин В-лімфоцитарних ліній і опосередковано впливає на продукцію антитіл гібридомою.
7. Механізм передачі проліферативного сигналу в клітинах досліджених ліній потребує відкриття іонного каналу або конформаційних змін в молекулі рецептору.
8. Отримані дані свідчать на користь про-проліферативної ролі нікотину для В-лімфоцитів, що може пояснити розвиток лімфопроліферативних захворювань і зниження кількості сироваткових імуноглобулінів у людей, що палять цигарки.
ПЕРЕЛІК НАУКОВИХ ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Skok M.V., Kalashnik E.N., Koval L.N., Tsetlin V.I., Utkin Y.N., Changeux J.-P., Grailhe R. Functional nicotinic acetylcholine receptors are expressed in B lymphocyte-derived cell lines // Mol. Pharmacol. – 2003. – Vol.64, № 4. – P.885–889. (Дисертант проводила дослідження по вивченню поверхневої експресії нАХР на клітинних лініях методом клітинного ІФА та впливу нікотину і специфічних токсинів на проліферацію та антитіло-продукцію клітинами гібридоми, приймала участь у обговоренні результатів).
2. Л.М.Коваль, С.І.Романюк, Д.В.Колибо, М.В.Скок, С.В.Комісаренко. Роль нікотину в регуляції проліферативних процесів в лімфоцитах // Укр. біохім. журн. – 2005. – т.77, № 2. – C.104–110. (Дисертант проводила дослідження по вивченню експресії субодиниць нАХР на клітинних лініях за впливу нікотину, різних функціональних станів та специфічного блокатору відкритого каналу бензогексонію, проводила експерименти з тваринами, приймала участь у обговоренні результатів).
3. Skok M.V., Koval L.M., Petrova Y.I., Lykhmus O.Y., Kolibo D.V., Romanyuk S.I., Yevdokimova N.Y., Komissarenko S.V. The effect of simulated microgravity on hybridoma cells // Acta Astronautica. – 2005. – Vol.56, № 8. – P.721–728. (Дисертант проводила підготовку усіх досліджуваних зразків контрольних та кліноротованих клітин, проводила дослідження з виживаємості та проліферації клітин, експресії поверхневих нАХР та їхньої чутливості до нікотину, приймала участь у обговоренні результатів).
4. M.V.Skok, O.Y.Lykhmus, L.M.Koval, D.V.Kolibo, S.I.Romanyuk. Structure and role of nicotinic acetylcholine receptors in lymphocytes studied with subunit-specific anti-peptide antibodies // Abstracts of the 4th Parnas Conference. – Wroclaw, Poland. – 2002. – P.23.
5. М.В.Скок, О.Ю.Лихмус, Л.М.Коваль, Д.В.Колібо, С.І.Романюк. Будова і функції нікотинових ацетилхолінових рецепторів на клітинах імунної системи // Тези 8-го Українського біохімічного з’їзду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок