Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ / сторінка 7

Назва:
ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Кількість представлених нАХР і співвідношення субтипів відрізняється у клітин різного видового походження і стадій диференціювання.
Наявність на поверхні клітин субодиниць нАХР, визначена за допомогою зв’язування специфічних антитіл, ще не означала присутності на досліджених клітинних лініях повноцінного функціонального рецептору. Тому дуже важливими виявились дані щодо зміни кількості експресованих субодиниць нАХР під дією нікотину. Ефект ап-регуляції рецептору під дією агоністу є класичною характеристикою нАХР нервових клітин і однією з молекулярних основ виникнення нікотинової залежності. Наші подальші експерименти було спрямовано на визначення факторів, які впливають на рівень експресії нАХР і, відповідно, чутливість до нікотину, та на визначення функціональних наслідків впливу нікотину на досліджені клітинні лінії.
Перш за все, було показано, що за присутності в середовищі інкубації нікотину протягом 4 днів, підсилюється зв’язування 4- і 7-специфічних антитіл на клітинах гібридоми 1D6, тобто нікотин призводить до збільшення кількості відповідних субодиниць нАХР на досліджених клітинах (рис. 3).
Нікотин в концентрації 10 мкМ призводив також до ап-регуляції субодиниць нАХР на клітинах DT40. На відміну, інкубація з нікотином клітин мієломи X63-Ag8 призвела до зменшення кількості зв’язаних антитіл. Феномен ап-регуляції експресії нАХР під впливом нікотину широко повідомлений в багатьох типах нервових клітин (Marks M. et al., 1992; Yates et al., 1995; Peng et al., 1997). Його молекулярні механізми до кінця не з’ясовані. Було знайдено, що зміни відбуваються переважно на пост-транскрипційному і навіть пост-трансляційному рівні і можуть бути спричинені прискореним збиранням синтезованих субодиниць, стабілізацією утворених пентаметрів і/або їх сповільненим катаболізмом (Pauly J. et al., 1991; Peng X. et al., 1994). Зменшення кількості нАХР на клітинах під дією нікотину також повідомлено, проте причини такого феномену до кінця не з’ясовані (Kimura R. et al., 2003). Ми вважаємо, що в наших експериментах додавання нікотину призводило до перерозподілу мембранних і внутрішньоклітинних нАХР: стабілізації мембранних форм (збільшення) або їх ендоцитозу (зменшення), хоча від чого залежала спрямованість ефекту нікотину, залишалось невідомим. Додаткову інформацію з цього приводу надали експерименти, проведені з клітинами тварин, які отримували нікотин in vivo.
Дві групи тварин, мишей і щурів, отримували нікотин з питною водою протягом 10 місяців. Миші швидко звикали до присутності нікотину у питній воді (200 мкг/мл) і не відмовлялись її вживати. Загальна кількість нАХР в клітинах їх селезінки, за даними клітинного ІФА, не відрізнялася від такої у мишей, які пили чисту воду. На відміну від мишей, щури відмовлялися пити воду з нікотином (аж до загибелі від спраги), і тільки зменшення його концентрації в п’ять разів (до 40 мкг/мл) дозволило примусити їх вживати нікотин. При цьому кількість нАХР, що виявлялася в клітинах їх селезінки, була суттєво нижчою, ніж у щурів, що пили чисту воду (рис. 4).
Різна чутливість мишей і щурів до нікотину пояснюється інтенсивністю метаболізму нікотину, що відрізняється у різних видів тварин (Benowitz N. et al., 1990). Зниження загальної кількості нАХР у щурів, очевидно, було реакцією захисту від токсичної дії нікотину, що може, певною мірою, бути фізіологічним поясненням “даун”-регуляторної ролі нікотину. Ми не можемо визначити, за рахунок чого, ендоцитозу мембранних рецепторів або скорочення біосинтезу, відбувалось це зниження. Однак сам факт свідчив про те, що нормальні імунні клітини, подібно до вивчених нами клітинних ліній, здатні модулювати свою чутливість до нікотину шляхом регуляції кількості експресованих рецепторів. Отримані нами результати свідчили, що наявні на клітинах В-лімфоцитарного походження нАХР є чутливими до дії нікотину, їхня кількість регулюється під дією нікотину, подібно до нАХР нейронів, а отже рецептори є функціонально важливими і їх кількість може певним чином відображати функціональний стан клітин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок