Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Загрузка...

ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ / сторінка 8

Назва:
ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

В процесі культивування частина клітин гібридоми за звичайно прикріплюється до дна флакону, тоді як інші знаходяться у суспензії. За класичною точкою зору, інтенсивне ділення супроводжується відкріпленням від підложки, а клітини, що виходять із циклів ділення, залишаються прикріпленими. Ми розділили клітини на прикріплені і ті, що знаходяться в суспензії, і виявили, що антитіла значно краще зв’язувались з клітинами, що ділилися, ніж з клітинами у спокої (рис. 5).
Ці дані означали, що рівень експресії нАХР на клітинах гібридоми залежить від інтенсивності їхнього ділення. Відповідно, можна було очікувати, що нікотин впливатиме на проліферацію клітин, а чутливість до нього залежатиме від кількості представлених на клітині нАХР.
Для перевірки цього припущення в наступних експериментах ми механічно відривали клітини від підложки і визначали, як нікотин впливає на їхню проліферацію. Як показано на рис. 6, клітини, переведені в суспензію із стану спокою, починали інтенсивно ділитися. Одночасно вони підвищували кількість нАХР на поверхні (дані не наведено).
Додавання нікотину в культуру стимулювало проліферацію тільки тих клітин, які перед початком експерименту мали високий рівень нАХР на поверхні (в наших експериментах – суспендовані). Ті клітини, які були механічно відірвані від підложки і переведені в суспензію, виявились нечутливими до дії нікотину.
Ці дані свідчили про те, що чутливість клітин до нікотину не є постійною, а змінюється в залежності від кількості нАХР на поверхні, що в свою чергу, залежить від того, знаходиться клітина у фазі інтенсивного ділення або спокою.
Оскільки активація нАХР нікотином призводила до прискорення пролі-ферації клітин, можна було очікувати, що його блокування буде несприятливим для їхнього поділу. Ми вивчили вплив на проліферацію клітин гібридоми специфічних блокаторів нАХР – токсинів змій. -Кобратоксин та „слабкий токсин” є конкурентними блокаторами як 7-вмісних нАХР, так і нАХР м’язового типу, а нейротоксин ІІ є специфічним до м’язового типу нАХР. -кобратоксин та „слабкий токсин” пригнічували проліферацію клітин гібридоми, в той час, як нейротоксин ІІ не мав такого ефекту (рис.7).
Ці дані свідчили про те, що нікотин сприяє проліферації клітин гібридоми і його ефект опосередкований саме 7-вмісними нАХР, а не рецепторами м’язового типу. Використання клітин гібридоми в якості моделі зрілих В-лімфоцитів дало нам можливість вивчити, як впливає активація чи блокування нАХР на продукцію ними антитіл. Клітини, які більш інтенсивно ділились за дії нікотину, продукували менше антитіл. Відповідно, клітини, які уповільнювали поділ під дією токсинів, секретували більше антитіл в культуральне середовище.
Стимулювання проліферації нікотином було знайдено також для клітин ліній Ramos і DT40, хоча дози нікотину, які викликали ефект, і ступінь стимулювання відрізнялись між лініями. Це відповідало різниці в експресії субтипів нАХР, визначеній в попередніх експериментах.
Дані, отримані нами на клітинних лініях, було підтверджено на нормальних плазматичних клітинах мишей. Мишей імунізували гемоцианіном, вилучали їхні
спленоцити на 5-й день після імунізації, інкубували їх за присутності або у відсутності нікотину і визначали кількість клітин, що продукують антитіла проти гемоцианіну методом імуноферментних відбитків. Така схема експерименту забезпечувала активацію В-лімфоцитів in vivo, а проходження ними декількох циклів поділу – в культурі. Було знайдено, що нікотин збільшував кількість відбитків, тобто сприяв поділу активованих В-лімфоцитів перед їх остаточною диференціацією (рис.8).
Таким чином, нікотин мав про-проліферативні властивості як для клітинних ліній В-лімфоцитарного походження, так і для нормальних В-лімфоцитів. Таке спостереження узгоджувалось із описаною раніше про-проліферативною дією нікотину на інші типи клітин. Воно означало, що нікотин здатний підтримувати, а можливо, і стимулювати лімфопроліферативні захворювання, принаймні, за участю В-лімфоцитів.
Відомо, що нікотин захищає від апоптозу нейрони і Т-лімфоцити.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок