Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Загрузка...

ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ / сторінка 9

Назва:
ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вважають, що цей ефект опосередкований 7-вмісними нАХР. Ми вивчили вплив нікотину на виживання клітин лінії DT40, яка є визнаною моделлю для вивчення апоптозу. Клітини розсівали в однаковій щільності, 2,5Ч105 клітин/мл, і культивували протягом 4 днів за присутності або у відсутності 10 мкМ нікотину. В результаті в пробі без нікотину було нараховано 2,5Ч107, а в пробі з нікотином – 1,2Ч108 клітин. Аналіз методом проточної цитофлуориметрії показав, що серед клітин, які культивувались без нікотину, живих залишилось лише близько 1,3%, в той час, як в присутності нікотину вижило близько 30% клітин. За нашими даними, клітини DT40 ефективно зв’язували ФІТЦ-мічений кобратоксин, тобто містили багато поверхневих 7 нАХР. Це дає підставу вважати, що нікотин підтримував виживання клітин DT40 саме діючи на 7-вмісні нАХР. Клітинна лінія DT40 походить із попередників В-лімфоцитів. Саме пре-В лімфоцити мишей, нокаутних за генами нАХР, сильніше підлягали апоптозу, ніж відповідні клітини мишей дикого типу. Крім того, нікотин збільшував кількість В-лімфоцитів в кістковому мозку, але не селезінці мишей, що вживали його з питною водою (Skok et al., 2006). Ми також не знайшли захисного ефекту нікотину для клітин, що походять із зрілих В-лімфоцитів: мієломи X63-Ag8, гібридом SP-2/0 та 1D6 і лімфоми Ramos. Ці дані свідчать, що нікотин сприяє виживанню незрілих В-лімфоцитів в процесі їх селекції, що може зберігати потенційно автореактивні клітини і підвищувати ризик автоімунних захворювань. Як відомо, паління є фактором ризику для розвитку багатьох автоімунних хвороб, таких як ревматоїдний артрит, системна червона вовчанка, біліарний цироз та анкілозний спондиліт (Costenbader and Karlson, 2005; Symmons, 2005; Gershwin et al., 2005; Ward et al., 2005). Наші дані свідчать, що одним із молекулярних механізмів такої залежності може бути стимуляція нАХР В-лімфоцитів, що розвиваються.
В наведених вище експериментах міцне прикріплення до дна культурального флакону було характерним для клітин у стані спокою, з низьким рівнем нАХР. З іншого боку, інтенсивність ділення вивчених нами гібридом 1D6 і SP-2/0 залежала від їх контактів з підложкою. Ми показали, що 5-денне позбавлення клітин можливості прикріпитися шляхом обертання в кліностаті або вібрації зупиняло їхній поділ і зменшувало адгезивні властивості. При цьому клітини дещо збільшувались у розмірі, підвищували вміст внутрішньоклітинного Са2+ і змінювали спектр експресованих глікозаміногліканів – молекул, що відповідають за контакти клітин між собою і з навколишнім середовищем. Повернені в нормальні умови культивування, клітини починали швидко ділитися. Це означало, що позбавлення адгезивних контактів зупиняло клітини в пре-мітотичній фазі клітинного циклу і примушувало їх шукати можливості прикріпитися одна до одної, змінюючи спектр молекул адгезії. За таких умов кількість нАХР на поверхні клітин не змінювалась, однак вони ставали нечутливими до дії нікотину (рис.9).
Такі дані узгоджувались із описаною десенситизацією нАХР нервових клітин за підвищення концентрації внутрішньоклітинного Cа2+ і означали, що функціонування нАХР В-лімфоцитів залежить від стану клітин, зокрема їх адгезивних контактів. Цей факт може означати, що in vivo В-лімфоцити, які щільніше контактують із середовищем, що їх оточує (наприклад, в лімфоїдних органах), є більш чутливими до нікотину, ніж ті, що циркулюють в кровотоці. Такий висновок особливо важливий з огляду на опубліковані дані про накопичення нікотину в органах і тканинах курців у значно більшій концентрації, ніж визначається в крові (Rowell P.P. et al., 1983; Sastry B.V. et al., 1995). Вплив споживання нікотину на розвиток лімфоцитів в кістковому мозку, тимусі і селезінці був показаний експериментально (Skok M. et al., 2006).
Результати наших досліджень свідчать, що рецептори, експресовані на клітинах В-лімфоцитарного походження є чутливими до дії нікотину, подібно до нАХР нервових клітин. Більше того, вони підлягають десенситизації за умов підвищення концентрації внутрішньоклітинного кальцію, що теж є характерним для нАХР нейронів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НІКОТИНУ НА ФУНКЦІЇ КЛІТИН В-ЛІМФОЦИТАРНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок