Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИННИХ РАКЕТ-НОСІЇВ ПАКЕТНОЇ КОМПОНОВКИ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИННИХ РАКЕТ-НОСІЇВ ПАКЕТНОЇ КОМПОНОВКИ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИННИХ РАКЕТ-НОСІЇВ ПАКЕТНОЇ КОМПОНОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
КОНЮХОВ ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 621.01[531.3+539.4]+624.042.8+
+629.764+629.728.002
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИННИХ РАКЕТ-НОСІЇВ ПАКЕТНОЇ КОМПОНОВКИ
Спеціальність 05.02.09 - Динаміка та міцність машин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі динаміки, міцності машин і опору матеріалів
Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Цибенко Олександр Сергійович,
Національний технічний університет України "Київський
політехнічний інститут", професор кафедри динаміки,
міцності машин і опору матеріалів.
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Грінченко Віктор Тимофійович,
директор інституту Гідромеханіки НАН України, м. Київ.
кандидат технічних наук
Калногуз Анатолій Миколайович,
директор НВП Хартрон-Аркос, м. Харків.
Провідна установа: Національний авіаційний університет України,
кафедра механіки, м. Київ.
Захист відбудеться “18” червня 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.01 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” (03056, м. Київ-56, пр. Перемоги, 37, корп. №1, ауд.№166).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ "КПІ"
Автореферат розісланий 18 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Боронко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При проектуванні ракет-носіїв (РН) одна з головних проблем полягає у визначенні власних частот і форм пружних коливань ракет у різних фазах польоту. Результат амплітудно - частотного аналізу динамічних моделей РН є основою для розв'язя задач ефективної стабілізації і керування польотом.
Традиційна концепція побудови динамічних моделей одно і багатоступеневих рідинних РН із поздовжнім розподілом ступенів передбачає апроксимацію конструкції ракети стрижневими елементами з розподілено-зосередженими параметрами, що відповідають жорсткісним і інерціальним властивостям корпуса, двигунів, рідинних мас. При цьому динамічні характеристики РН визначаються окремо для взаємонезалежних форм поздовжніх, крутильних і згинальних коливань.
Ракети-носії пакетної компоновки мають більш складний поздовжньо-поперечний розподіл ступенів у вигляді просторового пакету пружно пов'язаних деформованих тіл - підкріплених тонкостінних оболонок із загальною поздовжньою віссю. Розподіл мас і жорсткостей у довільному радіальному напрямку для осесиметричних елементів РН однаковий. Міжблокові зв'язки (бокові, центральні), як правило, наділені кінематичними ступенями свободи, що зумовлене конструктивними і технологічними рішеннями. Принциповими особливостями таких РН, що характеризують динамічні властивості системи, є просторовість конструктивного виконання, наявність значних мас рідини з вільними поверхнями, пружність корпусів модулів і міжблокових зв'язків, а також симетрія об'єкта (масова і геометрична). На відміну від РН із поздовжнім розподілом ступенів, для конструкцій РН пакетної компоновки характерна зв'язаність поздовжніх, згинальних і крутильних коливань. Це істотно ускладнює динамічний аналіз РН і унеможливлює застосування традиційних аналітичних методів розрахунків.
Зазначені проблеми визначають актуальність теми дисертації, яка спрямована на науково обгрунтовану розробку адекватної динамічної моделі рідинних РН пакетної компоновки, її ефективну реалізацію з використанням сучасних чисельних методів і обчислювальних засобів, а також дослідження на базі створеного математичного апарата і програмного забезпечення динамічних характеристик нової перспективної конструкції РН "Циклон-4".
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася автором у 1998-2002 рр. відповідно до наукових програм кафедри динаміки, міцності машин і опору матеріалів Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"(1998-2002 рр), НДР "Визначення динамічних характеристик ракети-носія "Циклон-4", а також відповідно до Плану найважливіших НДОКР ДКБ "Південне" за темою "Циклон-4".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИННИХ РАКЕТ-НОСІЇВ ПАКЕТНОЇ КОМПОНОВКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок