Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН – ПОХІДНИХ N-ОКСИД ПІРИДИНУ (експериментальні дослідження)

ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН – ПОХІДНИХ N-ОКСИД ПІРИДИНУ (експериментальні дослідження)

Назва:
ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН – ПОХІДНИХ N-ОКСИД ПІРИДИНУ (експериментальні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДУ “ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ”
Жмінько Олеся Петрівна
УДК 615.9+547.823+661.162.6+577.122+576.311.347+593.17
ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН –
ПОХІДНИХ N-ОКСИД ПІРИДИНУ
(експериментальні дослідження)
14.03.06 – токсикологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Проданчук Микола Георгійович, Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя МОЗ України, директор інституту
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Серединська Наталія Миколаївна, ДУ “Інститут фармакології та токсикології” АМН України, головний науковий співробітник відділу фармакології серцево-судинних засобів;
доктор біологічних наук, професор Томашевська Людмила Анатоліївна, ДУ “Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України”, завідувач відділу токсикологічних досліджень
Захист відбудеться “ _20_ ” _лютого_____ 2008 року о 15:00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при ДУ “Інституті фармакології та токсикології” АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ “Інституту фармакології та токсикології” АМН України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 14).
Автореферат розісланий “ _11_ ” ___січня_____ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук І.В. Данова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У даний час для захисту рослин від бур’янів, шкідників і хвороб перевага віддається хімічним речовинам. Велику групу з них складають синтетичні регулятори росту рослин (РРР) (Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, 2006). Сфера їх застосування весь час розширюється, оскільки вони виправдали себе в технологіях по виробництву екологічно чистої сільгосппродукції (А.О. Шевченко, В.О. Тарасенко, 1998; С.П. Понома-ренко, 1998; В.О. Зінченко та ін., 2000).
Механізм біологічної дії РРР на рослини полягає в активації багатьох фізіологічних процесів: фотосинтезу, фітогормонів, метаболізму, синтезу білку, модифікації геному, мембран та ін.
(Б.А. Курчий, 1988; В.В. Полевой, 1982; О.Н. Кулаева, В.В. Кузнецов, 2004). Зокрема, похідні N-оксид піридину підвищують проникність мембран, активний і пасивний транспорт речовин, прискорюють процеси транскрипції, інтенсифікують синтез білку в клітині (С.П. Пономаренко, 1999, 2003). Показано, що за дії деяких РРР не спостерігається лінійної залежності “доза-ефект”. Так, у найпростіших, у залежності від діючої концентрації РРР, виявлено як стимуляцію, так і пригнічення їх росту й розвитку (С.Ю. Буслович, А.С. Богдан, 1981). Стимулююча дія на ріст і розвиток рослин має бімодальний характер (С.П. Пономаренко, 2003).
За гострою токсичністю для тварин синтетичні РРР відносяться до помірно- або малотоксичних речовин, слабко кумулятивні, не мають резорбтивно-токсичної й сенсибілізуючої дії. Більшість із них чинять гепатотоксичну дію, пригнічують функції центральної нервової системи (В.С. Шевелуха, 1992; Л.А. Любинская, Л.И. Повякель, 2000). Для деяких РРР установлені неадекватні співвідношення верхніх і нижніх параметрів токсичності, виявлені зміни спрямованості ефекту (пригнічення або стимуляція різних ферментних систем), несприятливий тип накопичення функціональних змін (менша сумарна доза викликає той же ефект, що і велика сумарна доза) тощо (В.Н. Ракитский та ін., 1991; В.С. Богорад, 1991; Л.И. Повякель та ін., 1998).
На основі похідних N-оксид піридину в практику сільського господарства впроваджена значна кількість РРР. Однак, недостатність інформації щодо механізму токсичної дії РРР на тварин ускладнює прогноз їх шкідливих ефектів та оцінку небезпечності для людини. У зв’язку із цим, важливим є вивчення токсичних ефектів РРР на тест-системах різного рівня організації й розвитку, установлення загальних механізмів їх впливу на організм, дослідження залежності “доза-час-ефект”, оцінка потенційної небезпеки виявлених змін для організму на рівні низьких і наднизьких доз, тобто доз, реально існуючих у довкіллі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН – ПОХІДНИХ N-ОКСИД ПІРИДИНУ (експериментальні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок