Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза

Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза

Назва:
Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна Академія наук україни
Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна
На правах рукопису
УДК 536.235; 537.635; 124; 539.292; 541.6
Лукін Сергій Миколайович
Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза
01.04.11 – Магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук
Донецьк – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України.
Офіційні опоненти:
Член-корреспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Шульга Валерій Михайлович
(Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків)
Доктор фізико-математичних наук, професор
Байса Дмитро Федорович
(Інститут фізики НАН України, м. Київ)
Доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Даньшин Микола Кузьмович
(Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна
НАН України, м. Донецьк)
Провідна установа
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Веркіна НАН України (м. Харків)
Захист відбудеться « 30 » вересня 1999 р. о « 15 » годині на засіданні спеціалізованої ради Д 11.184.01 при Донецькому фізико-технічному інституті ім. О.О. Галкіна НАН України (340114, Донецьк-114, вул. Р. Люксембург, 72, конференц-зал.)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонФТІ НАН України
Автореферат розісланий « 19 » серпня 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат наук В.М. Криворучко


ЗАГАЛЬНА характеристика РОБОТИ
Як відомо метод електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) широко використовується в багатьох галузях фізики, хімії, біології та медицини. Тому розширення та поглиблення інформації одержуваною цим методом, певно, є актуальною та вдячною задачею.
Однією з основних задач теорії в галузі ЕПР є обчислення по відомим параметрам кристалічної матриці магнітних властивостей парамагнітного центру. Для розробки засобів вирішення такої задачі необхідна вірогідна інформація про залежність магнітних властивостей центру від його розмірів та геометрії. Раніш для отримання вихідної інформації використовувались два основних засоби – «метод гомологічних рядів» і «метод парамагнітного зонда». У першому з них досліджувалися парамагнітні центри одного й того ж іона у ряді ізоструктурних, ізоморфних сполук. Вважалося, що таким чином дістається інформація про залежність властивостей парамагнітного центру від його розмірів та геометрії. Метод парамагнітного зонда обгрунтовує можливість дослідження кристалічної структури матриці, у якій розміщений домішковий парамагнітний іон, по його магнітним властивостям.
Очевидно, що прямим та більш надійним засобом отримання необхідної інформації є застосування засобів фізики високого тиску у сукупності із методиками ЕПР. Довгий час такі дослідження не мали систематичного характеру в силу складності експериментальної техніки та відсутності методичних розробок. Крім того, до початку виконання цієї роботи взагалі не було проведене експериментів по дослідженню ЕПР при низьких температурах та висому тиску, що різко звужувало коло об'єктів, що досліджуються, та не давало можливості виявити й дослідити ряд важливих ефектів.
Всебічне стискання зразка досліджуємого монокристалу призводить до монотонної скіль завгодно повільної зміни його кристалічної структури. Проте співвідношення деформацій по різноманітним кристалографічним напрямкам визначаються пружними властивостями кристалу, а не бажанням експериментатора. В зв'язку з цим наряду зі всебічним корисно використовувати одноосьове стискання зразка. Сукупність результатів експериментів по одноосьовому та всебічному стисканню зразка відчиняє можливість детального аналізу процесів формування магнітних властивостей парамагнітних домішкових центрів.
Дослідженню ефекту Яна-Теллера та його виявів присвячена величезна кількість теоретичних та експериментальних робіт, але, незважючи на це, досі дослідження звичайно обмежуються описом ефекту, що спостерігається, (наприклад, спектру ЕПР ян-теллерівського іона) та стислою його інтерпретацією, що спирається на якусь теоретичну роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Статичні та динамічні деформації парамагнітного центра у спектрах ЕПР іонів групи заліза

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок