Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ МАРКЕТИНГОВОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

МЕХАНІЗМ МАРКЕТИНГОВОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

Назва:
МЕХАНІЗМ МАРКЕТИНГОВОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Українська академія зовнішньої торгівлі
ВОРОНІНА АЛЕВТИНА ВІКТОРІВНА
УДК 338.5
МЕХАНІЗМ МАРКЕТИНГОВОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ
Спеціальність 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами”
Автореферат дисертації на здобування наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу на кафедрі маркетингу
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кальченко Альбіна Георгіївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри маркетингу
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович
професор
кандидат економічних наук, доцент
Лілик Ірина Вікторівна
Голова асоціації маркетингу в Україні
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля,
м. Луганськ
Захист відбудеться 16 жовтня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розіслано 11 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Стукач Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ціни і механізм ціноутворення завжди були важливими елементами будь-якої господарської системи. В сучасних ринкових умовах ціни набувають особливого значення, оскільки багато в чому визначають, що, як і для кого виготовляти підприємству. Суть цілеспрямованої цінової політики в маркетингу для українських виробників полягає в тому, щоб встановлювати на товари такі ціни, і так варіювати ними в залежності від положення на ринку, щоб опанувати певною його часткою, забезпечити намічений обсяг прибутку і вирішити свої стратегічні й оперативні завдання. Тому послідовна реалізація обґрунтованої цінової стратегії, виважена цінова політика, застосування правильної методики визначення цін є необхідними компонентами успішної діяльності кожного підприємства в сучасних умовах господарювання.
Над розробкою питань теорії маркетингового ціноутворення та практикою формування цін, працюють вітчизняні та зарубіжні вчені: Т. Бень, В. Герасименко, І. Грекова, Джоббер Д., В.Єсіпов, І. Єрухимович, І. Желтякова, В. Корінєв, Ф. Котлер, Я. Литвиненко, І. Ліпсіц, Т. Негл, І. Салімжанова, В. Тарасевич, Ю. Тормоса, І. Трацевський, Р. Фатхутдінов, Харпер Д., Р. Холден, Г. Чубаков, І. Цацулін, Л. Шевченко, П. Шуляк, Н. Яковлєв та інші. Аналіз вітчизняних та зарубіжних праць з цієї проблеми показує, що певні досягнення є, але наукове обґрунтування процесу формування цінової стратегії і тактики вітчизняного підприємства потребує більш досконалого дослідження економічної сутності ринкової ціни, її економічної природи та в цілому всього механізму ринкового ціноутворення. Тому існує потреба у системному дослідженні теоретико-методичних і прикладних аспектів процесу формування маркетингового механізму ціноутворення та отримання на цій основі нових наукових результатів, які мають бути використані у практиці.
Необхідність удосконалення теоретичних та методологічних основ механізму маркетингового ціноутворення в умовах ринкових перетворень обумовили вибір автором теми, визначили напрямки дослідження, сформували структуру роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з координаційним планом науково-дослідних робіт Міністерства освіти України, затвердженим наказом №37 від 13.02.1997р. Дане дослідження пов’язане також з планом науково-дослідних робіт Дніпродзержинського державного технічного університету здійснене в рамках тем: “Дослідження питань теорії і практики управління виробничим потенціалом економічних систем в умовах ринку” (0197U015573); “Дослідження, оцінка та розробка шляхів підвищення ефективності управління підприємством”; “Розробка проекту системи управління ефективністю виробництва” (№026/012-8у-2623).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМ МАРКЕТИНГОВОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок