Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ВЕКСЕЛЬНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ВЕКСЕЛЬНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ВЕКСЕЛЬНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОЛІНСЬКИЙ Леонід Борисович
УДК 330.131.7: 336.777
МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ВЕКСЕЛЬНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі економіко-математичних методів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович,
Київський національний економічний університет,
професор, заступник завідуючого кафедрою
економіко-математичних методів.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Ковальчук Костянтин Федорович,
Національна металургійна академія (м. Дніпропетровськ),
професор кафедри економічної інформатики,
декан економічного факультету;
кандидат економічних наук, доцент
Раєвнєва Олена Валентинівна,
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра економічної кібернетики, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” жовтня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 19 ” вересня 2002 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих умов економічного розвитку держави є активно функціонуючий фондовий ринок. Український ринок цінних паперів знаходиться на стадії становлення та має певні особливості, зумовлені специфікою національної економіки. Реалії ж української економіки свідчать про те, що вексельний сегмент є домінуючим на національному фондовому ринку, бо, незважаючи на повільну відмову від розрахунків не на грошовій основі, понад 40% від загальних обсягів торгів становить торгівля векселями.
Широке застосування вексельних зобов’язань є відображенням браку обігових коштів у суб’єктів господарської діяльності. Для багатьох із них векселі залишаються практично єдиним засобом для проведення розрахунків.
Вексельний обіг є потужним механізмом, який за умови правильного використання допомагає вирішувати, зокрема, такі проблеми української економіки, як криза неплатежів, взаємна заборгованість та затовареність підприємств. В макроекономічному аспекті перевагами вексельних розрахунків є зниження темпів інфляції за рахунок зменшення грошової маси, що знаходиться в обігу, та інтенсифікація діяльності ринку цінних паперів тощо.
Вексель є привабливим інструментом фондового ринку, але його хаотичне та невиважене застосування може не тільки дискредитувати вексельний обіг, а й негативно вплинути на економічну ситуацію в країні в цілому. Так, у щорічному Посланні Президента України до Верховної Ради за 2001 рік зазначається, що недостатня правова захищеність українського вексельного обігу обумовлює низьку ліквідність значної частини векселів, а відтак породжує серйозні економічні ускладнення, отже, призводить до надмірного ризику.
Дослідженню економіко-правових аспектів вексельного обігу приділяли увагу багато українських вчених та економістів, серед яких Лисенков Ю., Малюк В., Мороз Ю., Римарук О., Рудненко Т., Хомяк С. та інші. Сучасна наука розробила досить надійний апарат моделювання процесів в економіці і фінансах, зокрема, нетривіальних питань оцінювання ризику. У вивчення цієї проблеми вагомий внесок зробили вітчизняні та зарубіжні вчені, серед яких Алексєєв А., Альтман Є, Брігхем Є., Вітлінський В., Геєць В., Головач А., Гранатуров В., Клєбанова Т., Клименюк М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ВЕКСЕЛЬНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок