Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У СОБАК

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У СОБАК

Назва:
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У СОБАК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕДВЕДЄВ Костянтин Стальович
УДК 619: 616.5:636.7
АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У СОБАК
16.00.05 – ветеринарна хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
БОРИСЕВИЧ ВОЛОДИМИР БОРИСОВИЧ,
Національний аграрний університет, професор кафедри хірургії і хвороб дрібних тварин
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
ПАНЬКО ІВАН СЕМЕНОВИЧ,
Білоцерківський державний аграрний університет; професор кафедри хірургії;
 
кандидат ветеринарних наук, доцент
ЮРЧЕНКО ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ
Харківський зооветеринарний інститут, доцент
завідувач кафедри хірургії
Провідна наукова установа: Львівська академія ветеринарної медицини, кафедра хірургії
Захист відбудеться “14“ вересня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус №5, ауд. №1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1
Автореферат розісланий “11” серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук П.О.Стадник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Вкриваючи тваринний організм ззовні, шкіра, з одного боку, зазнає різноманітних, часто несприятливих впливів, зовнішнього середовища, а з іншого, зберігаючи постійність гомеостазу тваринного організму і являючись важливою його складовою частиною, реагує майже на всі, нерідко малопомітні, зміни останнього. Все це обумовлює різноманітність і складність морфо-функціональних характеристик шкіри, що накладає виражений відбиток на особливості виникнення, клінічного перебігу та функціонування саногенетичних і патогенетичних механізмів хвороб шкіри. Останні за своєю різноманітністю набагато перевищують особливості патологічних процесів у інших тканинах і органах тваринного організму.
Вивчення хвороб шкіри собак у зв’язку зі значною поширеністю, різноманітністю і складністю дерматологічних проблем, представляється досить актуальним, оскільки у науці про ці хвороби залишається ще багато білих плям, та й сама ветеринарна дерматологія помітно відстає від розвитку інших напрямків патології тварин. У значній мірі це обумовлено розпорошеністю основних розділів цієї важливої у практичному відношенні ветеринарно-медичної дисципліни серед інших (патанатомії, терапії, хірургії, паразитології, епізоотології), де дерматологічні проблеми нерідко вважаються другорядними.
Про значну актуальність теми свідчить той факт, що хвороби шкіри у собак реєструються відносно часто – у 30 – 45% випадків усіх хвороб тварин даного роду (В.А.Лукьяновский и др.,1988; А.Д.Белов и др.,1990; В.Б.Борисевич, Б.В.Борисевич, 1996, 1997; P. Preland, 1995).
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертація є частиною ініціативної теми кафедри хірургії і хвороб дрібних тварин НАУ, що виконується у відповідності з планом наукових досліджень.
Мета роботи – дати клініко-морфологічну характеристику атопічного дерматиту (АД) у собак, висвітлити основні особливості його патогенезу та розробити раціональні методи терапії.
Для досягнення мети необхідно було вирішити наступні завдання:
а) з’ясувати поширеність дерматитів у собак;
б) визначити клінічні та імунологічні особливості АД у собак;
в) визначити характер тканинних змін при АД у собак;
г) уточнити особливості патогенетично обгрунтованих методів лікування атопічного дерматиту та провести їх порівняльну оцінку;
д)розробити і впровадити пропозиції для спеціалістів ветеринарної медицини щодо діагностики та раціонального лікування АД у собак.
Наукова новизна. Вперше у вітчиззняній ветеринарній дерматології теоретично і експериментально обгрунтовані механізми атопічного запалення основи шкіри у собак, що проявляються порушенням в першу чергу Т-клітинної ланки імунітету, посиленим продукуванням IgE, дегрануляцією тканинних базофілів, судинними реакціями запального характеру, які супроводжуються набряком, дистрофічними і проліферативними змінами епідермісу та основи шкіри, їх інфільтрацією гематогенними та гістіогенними клітинними елементами, гіперплазією, дистрофією та атрофією епідермальних утворень, сосочкового та сітчастого шарів шкіри; це дало змогу уточнити патогенез, з’ясувати характер тканинних змін та запропонувати методи диференціальної діагностики АД серед інших дерматозів у собак.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У СОБАК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок